Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban lehetetlen elérni...

Valóban lehetetlen elérni francia nyelvből nulláról kezdve a középfokú nyelvtudást egyedül tanulva,6-7 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom azt, hogy a francia nyelv mennyire nehéz, illetve hogy azt szinte lehetetlen egyedül megtanulni...


De ha van egy jó nyelvkönyvem, amihez van hanganyag, sok gyakorlat megoldókulccsal, és napi szinten 2-3 órát szánok rá intenzíven, akkor is "lehetetlen"?


Nem lehetséges, hogy ez a hozzáállás kissé eltúlzott?


Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, és napi szinten használom is azt a nyelvet.


Mit gondoltok erről?

Esetleg tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban?


2011. júl. 27. 21:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Egyedül középfokút 6-7 hónap alatt szerintem is lehetetlen, nem csak franciából. Nincs visszajelzésed, senki nem javítja ki a hibáidat, nincs élő tapasztalatod..


Kell tanár, külföldi tapasztalat, más nyelvtudóval kommunikáció (élőben, neten) vagy egyéb helyzet, amikor aktívan, valóságos módon tudod használni a nyelvet. A nyelvtudás nem tesztek megoldását jelenti.

2011. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Bocs, de az angol nyelvet is úgy tanultam meg középfokú szinten, hogy addig soha nem voltam angol nyelvterületen...hanem neten beszélgettem max. + könyv, hanganyag, megoldókulcs. Majd egy tanfolyamon tanultam tovább, hogy legyen felsőfokúm. Most pedig fordítóként dolgozom.


Előtte iskolában németet tanultam, ill. abból érettségiztem. Csak nekem az a nyelv nem tetszik, így azért sem foglalkozom vele nagyon.

2011. júl. 27. 21:22
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
De neten beszélgettél. És napi szinten használod a nyelvet (gondolom, nem teszteket töltögetsz :))) Nem azt írtam, hogy kötelező a külföldi tapasztalat, az az egyik példa volt a feedbackre, valódi nyelvhasználatra.
2011. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Napi szinten azóta használom, amióta fordítok. Arra utaltam, csak még nem írtam ki fő kérdésben. Franciából ugyanúgy lehet találni neten beszélgető partnert, filmet, stb. :)
2011. júl. 27. 21:40
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
6-7 hónap alatt biztos, hogy nem, de 1 év az úgy gondolom elég lehet rá , ha egyedül tanulod és tényleg intenzíven jó könyvvel, internetes beszélgetők segítségével
2011. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, egyedül tanulást írtál, könyv/hanganyag/feladatok.

Én nem bízom az ilyen konzervtudásban :) De gondolom, akkor van annyi tapasztalatod, hogy te se, és törekszel az aktívabb használatra.


Egyébként azért bátor vagy, hogy így kezdtél el fordítással foglalkozni...

Sajnos sok a rossz tapasztalatom, néha fordítóirodáktól is rettenetes minőségű anyagok jönnek.

2011. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen, én is tapasztaltam már, hogy diplomás fordítók olyan munkát adnak ki a kezükből, amit én magam nem tennék...


Velem elégedettek a lektorok, mert nem sok dolguk van azzal a munkával, amit én átadok nekik. Ezt nem nagyképűségből mondom, hanem tényleg így van. Erre tudom azt mondani, hogy a diplomához nem adnak automatikusan észt, tudást...az csak egy papír, ami azt bizonyítja, hogy X órában koptattad a padot. :)

2011. júl. 27. 22:37
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Bocs de nekem egy év alatt kéttannyelvű gimi első évében heti 21 órával anyanyelvi tanárokkal sikerült eljutnom középszintre (vagy ahhoz közel ) szóval gyedül ez nem fog olyan könnyen menni sajnos.
2011. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Kedves legutóbb válaszoló!


A heti 21 óra gondolom, heti 21x45 perc, amiből ugye neked volt úgynevezett "üresjárat", míg más tanulók voltak soron...

Ellentétben a heti legalább 7x120 perc intenzív tanulással, és elég motivációval... plusz még neten beszélgetés, film...

Ja, és az se mindegy, hogy van-e már előzetes ismereted önálló nyelvtanulás területén, vagy nincs...

DE köszi szépen, hogy megosztottad a tapasztalatodat.


Továbbá Benny Lewis az ír poliglott is általában 2-3 hónap alatt tanul meg egy nyelvet folyékonyan használni...

2011. júl. 28. 15:24
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is itthon, egyedül tanulok franciát. Ha kellenek linkek stb., akkor írj nyugodtan privátot.
2011. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!