Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy haladó angolos számára, aki otthon, egyedül tanulna tovább angolul?

Figyelt kérdés

Suliban volt 4 évig angolom, igaz csak heti 2 orában, az Opportunities könyvből tanultunk :) az első 2őt vettük át, ugyh még 2 hátravan, a zöld és a lila... viszont ahogy nézegettem ez inkább a nyelvtan gyakorlására megy, nekem meg olyan kéne, amivel bővithetem a szókincsemet :)

sokan ezt a könyvet ajánlották:

[link]

tanult valaki ebből, vélemények? esetleg ki miből tanul/tanult? :)


2011. júl. 28. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
English vocabulary in use, különböző szinteken szerintem elég jó. Esetleg még amit tudok ajánlani az a words words words és az twenty but one, utóbbi kettő magyar nyelvű, az első inkább magyarázó
2011. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

[link]


nagyon szerettem, a régebbi kiadását ismerem csak!!!

külön nyelvtani rész és külön szókincs rész, felsőfokúzni kíváló alap!!!

2011. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az 1000 kérdés 1000 válasz könyvet ajánlanám, tökéletes szókincsbővítésre, a legfontosabb szavakat tartalmazza. Ha megtanulod őket, és tudsz válaszolni a könyvben lévő kérdésekre, mehetsz középszintű nyelvvizsgára.
2011. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 2.! Nem nagyon olvastas át a kérdést. Egy pre-intermediate szintű diákról van szó. Az advanced language practice felsőfokra jó, ami legalább 3-4 szinttel feljebb van. Én nem ajánlom.

A linkelt könyvet nem ismerem, de én szeretem használni Tímár Eszter: Words, words, words című könyvét (nemzeti tankönyvkiadó), illetve a vocabulary in use-t pre-intermediate (mivel írtad, hogy csak 2 órátok volt és 4 év alatt csak 2 könyvet vettetek át az Opportunitiesből), vagy esetleg intermediate szinten

2011. aug. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam, amit linkeltem, az felsőfokúzni kiváló alap... (előtte én is 4 évet tanultam, suliban... és az volt az utolsó kérdés, ki miből tanult - szerintem elolvastam...)

De maga a könyv nem csak advanced szinten létezik...

elementary és intermediate szinteken is kapható, ha valakit érdekel, csak rákattint a szerzőre a linkemen.

De nyugodt szívvel ne ajánl egy olyan könyvet, amit a világ egyik legelismertebb tankönyvírója írt.

2011. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

XD

;O

milyen könyvet ajánlanátok egy HALADÓ angolosnak...???

ez jó...

2011. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, haladó németes révén, hogy már felesleges könyvekkel foglalkozni. Fordíts szövegeket, újságokat, hallgass angol rádiót, nézz filmeket angolul, használd az ANKI SRS programot, bővítsd a szókincsedet, kifejezéseket írd ki, tanuld meg, blogolj angolul, chatelj angolul és még beszélgethetsz is angol anyanyelvűekkel. Az internet világát éljük.


Figyelmedbe tudom ajánlani a www.lang-8.com oldalt. Blogolós honlap, ami eszedbe jut arról írsz, s pár órán belül kijavítják az anyanyelvűek. Természetesen aki magyarul tanul, annak te fogod kijavítani. Én is itt szoktam publikálni.


Néz utána az ANKINak

[link]


Nyelvtanulási tippek, s sok más egyéb finomság:

[link]


Most már csak rajtad múlik,

Hajrá!

2011. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen, majd utána nézek az emlitett könyveknek :) és amelyik szimpibb, azt megveszem :D

uccsó előtti vmi problémád van?

2011. aug. 5. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Kollégát lepirította az előttem szóló, hogy nem tud olvasni, mert haladó könyvet ajánl...

Csak elolvastam a címet, és jót derültem az egész kioktatáson...

Problémám nincs :)))

2011. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!