Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszert tudtok javasol...

Milyen módszert tudtok javasolni autodidakta nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés
Csehül tanulok, de nagyon nehezen tudom csak megjegyezni a szavakat.
2011. júl. 29. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon több szótanulási módszert is olvashatsz tapasztalatokkal.

2011. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel!
2011. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angol szótanulásomat tudom leírni:

a tanulás elején minden tárgyra "ragacsot" tettem (olyan öntapadós cetlit) az angol nevével, már sárga volt az egész lakás :D

Aztán jött az, hogy kártyákat gyártottam, tök egyszerű, addig vágtam mindig félbe az A4-es lapot, amíg gyufásskatulya méretű nem lett... Ráírtam egyik felére angolul + fonetikusan, másik felére pedig rajzoltam (csak akkor írtam magyarul, ha vmi olyan fogalom volt, amit sehogy nem tudtam képileg megfogalmazni). Ez azért jó, mert egyrészt mire megcsinálod, legalább a felét meg is tanulod, másrtészt könnyen tárolható, harmadrészt pedig könnyen tudod "kikérdezni" magad: úgy fordítod, hogy a magyar legyen felül, amit tudsz, mehet a skatulyába, amit nem, marad elöl... aztán fordítva, amit tudsz idegen nyelven, mehet a skatulyába... stb

Szerintem ez a skatulyás módszer nagyon jó, nekem anno a kedvenc nyelvtanárom ajánlotta, és bejött.

Aztán amikor már lett jópár skatulyám, addigra megtanultam úgy angolul, hogy igazából szótáraznom se kellett, csak rengeteget olvastam, és ha már többedszerre találkoztam ugyanazzal a szóval, valahogy tudtam, mit jelent...

2011. júl. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!