Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Goethe intézetről adnátok pár...

Goethe intézetről adnátok pár információt? Németet szeretnék tanulni, teljesen kezdő vagyok. (konkrét kérdés alul)

Figyelt kérdés
Megnéztem a honlapon, és nekem elvileg ilyen trimeszter tanfolyamra kellene járnom, ugye az 60 órás(2x3 óra hetente). Kb. szeptember 26- december 5-ig tartana. A kérdésem az lenne, hogy 1 óra itt 60 percnek, vagy 45 percnek(mint egy tanítási óra) számít? És ha lejártam mind a 60 órát(decemberig) akkor van lehetőség továbblépni egy következő szintre, vagy hogyan zajlik ez? előre is köszi!
2011. aug. 8. 11:50
 1/5 A kérdező kommentje:
és mi a különbség a 32 illetve 60 órás tanfolyamok között, az óraszám kivételével? Ha valaki kezdő, akkor inkább 60 órásra menjen?
2011. aug. 8. 12:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Előre is elnézést, hogy nem az Ön kérdésére válaszolok de szerintem nem jó ilyen tanfolyamokon megtanulni egy nyelvet. Az egyik ismerősöm is így tanul de sokszor kell segítenem neki, bár mondjuk nekem van az a nagy előnyöm, hogy csak 14 éves vagyok mégis idén teszem le németből és angolból a Goethe Intézményben (az nehezebb mint a TELC meg ezek) a középfokú nyelv vizsgám. De mint mondtam ez nekem könnyebb, mert én Osztrák iskolába járok (nem kint Ausztriában hanem itt Budapesten) és nálunk az összes tantárgy (szó szerint az összes) németül van Osztrák állam polgárságu tanárok tanítanak minket...... Szerintem sokkal jobban járnál azzal ha összegyűjtenél egy "kis" pénzt és egy pár hónapra kimennél Ausztriába vagy Németországba.
2012. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért van az,hogy az elején magázol a végén meg már tegezel? egyébként nekem meg az a véleményem,hogy először meg kell tanulni a nyelvtant és utána kimenni Ausztriába, mert ott csak a beszédet lehet fejleszteni, de mivel én egyáltalán nem tudok németül, nyilván célszerűbb lenne először itthon a nyelvtant megtanulnom, mert anélkül a beszéd sem menne.
2012. jan. 18. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsi az fogalmazások miatt de gyorsan írtam és nem is figyeltem erre :D
2012. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

najó még a kommentem is kijavítom XD

Bocsi a fogalmazásom miatt de gyorsan írtam és erre nem figyeltem :D

2012. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!