Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középszintű nyelvvizsga...

Középszintű nyelvvizsga és/vagy emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Szóval most leszek 12-es. Van egy közép angol nyelvvizsgám, ami ugye többlet pont. Ha csinálok egy emelt angol érettségit azért is kapok plusz pontot? Csak mert hallottam olyanokat hogy nem mert az emelt angol érettségi kiváltja a nyelvvizsgát, meg hogy ugyanaz a nyelv szóval nem kapok plusz pontokat. Akkor ez most hogy működik? Mert nekem továbbtanulás szempontjából fontosak lennének a többletpontok.
2011. aug. 14. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha olyan szakra mész, ahol az angolt beszámítják, akkor az emelt nyelvvizsga +40 pontot ér. Ha nem olyanra mész, akkor mindegy, ugyanannyit fog érni, mivel nyelvvizsga.
2011. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Csak az egyikért kapsz pluszpontot. Ha van nyelvvizsgád akkor az idén 28 pont volt, de ha emeltet teszel az 40 pont. Én ugyanígy voltam mint te, hogy volt egy nyelvvizsgám, és ezért nem tettem emeltet angolból, mert csak az egyikért kapsz pluszpontot. Neked kell kiszámolgatni, hogy hogyan jársz jobban.
2011. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D szóval emelt többet ér de ha nem ilyen anglisztikára megyek akkor felesleges emeltet csinálnom bár az többet ér mint a nyelvvizsga -.-' de rossz
2011. aug. 14. 14:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csinálj egy középszintűt angolból!


1.Tegyük fel például a középszintű angol érettségid 90%-ra sikerül + hozzászámítva a 28 pont (idén ennyi járt érte) a középfokú angol nyelvvizsgádért = van 118 pontod.


2.Csinálsz egy emeltet angolból (ami nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga): Lesz mondjuk 60%, és hozzá jön a 40 pont az emeltért = 100 pont.


Az első verzióval jobban jársz. Ha például anglisztikára akarsz menni, akkor viszont kötelező az emeltszintű angolból.


Amúgy ha megnézed, ha 12 ponttal lesz rosszabb az emelted, mint a középszintűd, akkor vagy ugyanott pontban (40-28=12).


Tegyük fel, az középszintűd 85%, az emelted 75%, akkor 75+40 > 85+25. Tehát ebben az esetben a 2. verzióval járnál jobban. Amint látod, matek az egész :)

2011. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Az 85+28 akart lenni...
2011. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :D főleg az utolsónak
2011. aug. 17. 14:26
 7/10 A kérdező kommentje:
és az első verziónál mi lesz ha a közép angol érettségim pl csak. 65% lesz?
2011. aug. 17. 14:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogyhogy mi? :D Akkor 65+28 pontod lesz. :) Amúgy úgy lett volna érdemes, hogy középszintűt előrehozottan csinálsz, utána meg egy emeltet. Akár most októberben is mehettél volna érettségizni, csak ahhoz osztályozóvizsgát kellett vna tenned a 12-es anyagból. Azok meg a pótvizsgákkal egyszerre szoktak lenni ilyenkor augusztusban, jelentkezni meg gondolom nem most kellett volna rá.
2011. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szia , azt irtad hogy ugy lenne érdemes hogyha előrehozza középszintüt és aztán csinál egy emeltet , az mért jobb mivel jár több ?? Köszi
2011. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
23:42: Azért, mert a közép jóval könnyebb, mint az emelt, így az valószínűleg jó lesz, tehát, lesz egy biztosan jó eredménye, aztán lehet próbálkozni az emelttel.
2011. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!