Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így helyes? Vagy miért...

Ez így helyes? Vagy miért mondja rosszul? Van erre nyelvtani szabály vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=RmNTAvnSais&feature=player_em..

1:16-nál: ,, The camera DON'T lie' és ezt így is énekli.

Én úgy tanultam, hogy ,,doesn't lie" lenne a helyes. Miért van ez így? előre is köszönöm!


2011. szept. 10. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

doesn't ritmikailag nem jönne ki :-)))

egyébként tényleg

Élő beszédben gyakran előfordul (US méginkább), nyelvtanilag azonban s-sel helyes. Ennyi. Ha gettósan akarsz beszélni, tele ain't + whaddefuck, akkor ne tegyél s-t se...

2011. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem teljesen helyes, de igy is lehet mondani. egyebkent elo beszedben a doesnt sokszor dont-nak hangzik.
2011. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nyelvtanilag nem helyes, de sokan használják, főleg, ahogy az első is írta ilyen szlengben, gettós szövegben, meg a műveletlenebbje:) a helyes az doesn't lenne igen. szerintem számszövegekre ne adj nyelvtanilag, sokszor nem helyesek. pl. a Bon Jovi folyamatosan dupla tagadást használ,az se standard.
2011. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tyűha...:D Köszönöm szépen:D Akkor a zenehallgatás az nem pont a legmegfelelőbb tanulási módszer:)
2011. okt. 21. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:
hát, ha nyelvtant akarsz tanulni, akkor nem. szövegértéshez viszont kiváló. én annak idején úgy tanultam meg angolul (persze az iskolai órák mellett), hogy megpróbáltam megérteni, és leírni, hogy mit énekelnek. de nem mindegyik szám alkalmas erre, van, ahol hadarnak, vagy olyan szlenget használnak, amit csak bizonyos helyeken, körökben értenek meg.
2011. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!