Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a kínai nyelv jó nehéz...

Milyen a kínai nyelv jó nehéz könnyű szép érdekes unalmas milyen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Hasonló idióta stílusban már más nyelvről is kérdeztél ilyet. Leginkább használd a keresőt!
2011. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azért mert ilyen kérdéseket teszek fel még nem kéne leszólni engem egyébként ahelyett hogy kritizálsz válaszolhatnál értelmesen a kérdésre
2011. szept. 17. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
A magyar nyelv is jó, érdekes és szép (az utóbbi csak akkor, ha nem tapossák lábbal, mint te). Például érdekessége a magyar nyelvnek, hogy ha vesszőket használsz a mondatban, akkor még értelmes, érthető kérdést is el lehet érni.
2011. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Minden nyelvről meg fogod kérdezni, ugyanezt?

Válaszolva a kérdésedre, szerintem pontosan jól tudod, hogy nehéz nyelv, elsősorban az írásjelek miatt. Egy nyelvre nem lehet azt mondani, hogy unalmas, mindegyiknek meg van a maga szépsége. Hogy egy nyelv szép e önmagágában-gondolom itt a hangzására gondolsz-nekünk európaiaknak furcsán hangozhat, de ettől függetlenül én érdekes nyelvnek tartom és manapság érdemes is tanulni, a sok kínai cég miatt ugyebár.

Remélem jövőhéten nem jön ki egy ilyen kérdés, hogy : milyen a táj nyelv jó nehéz könnyű szép érdekes unalmas milyen? ....

2011. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
második hozzászóló hogy érted hogy lábbal taposom a magyar nyelvet? én büszke vagyok arra hogy magyar vagyok és hogy a magyar az anyanyelvem
2011. szept. 17. 19:04
 6/8 A kérdező kommentje:
lehet hogy elszaladtam velem a ló és hogy sok nyelvről megkérdem hogy milyen és ha ez zavar akkor bocsánatot kérek de én sajnos ennyire idegesítően kíváncsi vagyok a nyelvekkel kapcsolatban
2011. szept. 17. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:

"Milyen a kínai nyelv jó nehéz könnyű szép érdekes unalmas milyen?"


Kínai vagy? Csak mert ők pl. kérdeznek ilyen stílusban, mint "jó nem jó?", "van nincs?" stb.

2011. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na de részletezzük.


Jó? - attól függ, mire. Ha Kínában kívánsz utazni, akkor a kínai nyelv "jó", mindenképpen többre mész vele, mint a szlovákkal vagy a feröerivel.


Nehéz? - igen, persze igazából nem nehéz, hanem hosszú. Hosszú ideig tart, amíg megtanulod a kis képecskéket lerajzolni. Ha csak beszélni tanulsz kínaiul, nem nehéz.


Szép? - ízlés dolga. Nekem tetszik a hangzása, kicsit viccesnek érzem. Van, akinek nem tetszik, van, akinek igen.


Érdekes? - akit érdekel a nyelvészet, annak minden bizonnyal, akit nem érdekel, annak nem. Érdekesebb kérdés, hogy nem maga a nyelv, hanem az adott nyelven írt dolgok mennyire érdekesek. Ebben a kínai középmezőnyben van (maximum). Óriási klasszikus irodalma van, de a legfontosabb műveket lefordították/ják angolra. Így ha nem akarsz kifejezetten sinológus lenni, akkor nem fogsz addig eljutni a kínai kultúra megismerésében, hogy szükséged legyen kínai nyelvtudásra.

2011. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!