Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szokhatnék le arról,...

Hogyan szokhatnék le arról, hogy mindig minden szót, amit tökéletesen értek, lefordítsam?

Figyelt kérdés
Mindig mindent fordítgatok magamban, amit hallok, olvasok, és ezért nem tudok megtanulni egy nyelvet se. Hogyan szokhatnék le erről?
2011. okt. 6. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézz minél több idegen nyelvű filmet vagy hallgass idegen nyelvű hangoskönyvet, rádióadást. Akkor nincs időd fordítgatni, mert figyelned kell arra, hogy mi történik.

Egyébként én is ezt csinálom, de csak tudatosan, ha "hagyom", hogy magával ragadjon valami, akkor nem fordítgatok.

:)

2011. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én viszont hiába értem pl. azt a szót, mikor mondják, hogy know egy szövegbe, ha nem tudom magamnak elfordítani, akkor mégse értem meg.
2011. okt. 6. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:

megint én :)

szerintem ez csak gyakorlás kérdése

meg legyen egy kicsit több önbizalmad, higgy abban, hogy megérted!

2011. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják azt, hogy az adott nyelven kell gondolkozni. Ez napi sok órás gyakorlással, pl filmnézéssel lehet elérni, illetve ha sokat beszélsz. Ugyanis normál beszédhelyzetben nincs időd magyarul összeszedni a gondolataidat majd azokat angolra fordítani, és kimondani, hanem alapból angolul kell átgondolni, hogy mit akarsz mondani. Nálam ez úgy működik, hogy egy angol szó jelentése nem magyarul ugrik be, tehát pl a "dog" szónál nem az jut eszembe, hogy kutya, hanem hogy mire érti ezt a kifejezést, tehát bevillan a képe. Magyarul is így tanultál meg, amikor ránézel egy macskára az ugrik be róla, hogy az anyanyelveden azt macskának hívják. De hívhatnák akár elefántnak is, ahogyan hívhatják "cat"-nek. És természetesen ha fordítanod kell, mert mondjuk ez a feladat, akkor tudnod kell a pontos magyar megfelelőjét is. Remélem érthető volt :D
2011. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Érthető volt, igen! Köszönöm!
2011. okt. 6. 15:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Még arra lennék kíváncsi, hogy napi egy óra angol nyelvű szöveghallgatással, plusz fél óra olvasás, írás + fél óra nyelvtannal mennyi idő alatt lehet eljutni gyenge alapfokról középfokra?
2011. okt. 6. 16:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Minden második nap tanulnék így angolul...
2011. okt. 6. 16:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Kevés. Tegyél fel egy fülhallgatót, és valamilyen nyelvtanfolyami anyagot, folyamatosan hallgass, mondjuk minden evés közben. Meg amikor olyant csinálsz amihez nem kell külön figyelni. A lényeg a folyamatoson van. Ne törődj avval, ha eleinte semmit se értesz. Egy hónap múlva múlva térjünk vissza rá - angolul. Amit hallgattál , abból gond nélkül menni fog. Ha külön is foglalkozol vele egy kicsit (pl. szavak jelentése) - attól gyorsul a dolog.
2011. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a dolognak két része van: Megtanulhatsz angolul úgy, hogy az életben nem nyitsz ki munkafüzetet és nem töltögetsz feladatokat és úgy is, hogy igen.


Bizonyos szintű lexikális tudást érdemes könyvből vagy egy rövid nyelvtanfolyamból magadra szedni. Addig a pontig kell eljutni, amikor az angol tanulás már nem munka/erőfeszítés hanem érdekes játék. Addig a pontig van szükséged nyelvtani feladatokra amíg nem tudsz építeni a saját tudásodra. Ez a pont messze középfok alatt van. Pl: Átnyálazol egy nyelvtanos könyvet, hogy hogyan épülnek fel a mondatok, gyakorolsz példamondatokon. Veszel néhány órát, hogy megtanuld a kiejtési szabályok alapjait. Közben persze szókincset fejlesztesz. Amikor már képes vagy filmeket NAGYJÁBÓL megérteni angol felirattal, onnantól tudsz egyedül is fejlődni.


Az a lényeg, hogy az angol legyen az életed, a mindennapjaid része. Nem jó stratégia leülni egy órát tanulni majd összecsapni a könyvet és aznapra elfejteni az angolt. Használnod kell, töprengj rajta magadban, írd le angolul a körülötted lévő világot, a cselekvéseidet. Ha tudsz beszélj angolokkal. Nézz filmet (angol hang+felirat), ha valamit nem értesz állítsd meg, és szótárazz. Ez kezdetben kicsit nehézkes lesz, és nem is kell szóról szóra mindent megérteni, de belejössz majd.


Én így tanultam meg angolul, egyetemen nagy hasznát veszem, illetve külföldre megyek folytatni nemsokára. Vannak barátaim akikkel az egyetlen közös nyelv az angol, és személyesen minden nap beszélünk. Ilyenformán napi átlag 8-12 órát (mikor hogy) angolozok. És persze mindig tanulok apró újdonságokat, de minél jobban haladsz előre annál jobban élvezed majd.

2011. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!