Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » KB. Hány év alatt lehet...

KB. Hány év alatt lehet megtanulni oroszul középfokon?

Figyelt kérdés
Heti egyszer járnék egy órát, persze itthon tanulnék naponta.
2011. okt. 9. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2 óra intenzív tanulással 1 év alatt meglehet. Nem sokkal nehezebb, mint mondjuk az angol, csak eléggé más.
2011. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Háát, sokunknak anno 6 év az alapfokhoz is kevés volt :)))
2011. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy év eléggé irreálisnak tűnik. maximum, ha nagyon intenzíven csinálod. De ha még teljesen kezdő vagy, akkor nem nagyon tudsz egyedül érdemben tanulni. Szerintem egy év alatt nem nagyon van nyelv, amiből menne a középfok.

Abban persze igaz van az elsőnek, hogy nem kell megijedni a nyelvtől (szokás rémisztgetni az embereket), nem nehezebb, mint bármelyik másik nyelv.

2011. okt. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

" Szerintem egy év alatt nem nagyon van nyelv, amiből menne a középfok."


Fél év alatt is megy, ha külszolgálatosoknak megy, másnak is mehet. Csak ahhoz nem heti pár órát kell tanulgatni, hanem reggeltől estig intenzíven kell tanulni hónapokon át. Ehhez rengeteg akaraterő és elszántság kell, és persze ez a legritkább. Ez persze mindenre igaz, nemcsak a nyelvtanulásra.

2011. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
A válaszban napi két óra intenzív tanulás volt. Napi két óra tanulással nem lehet egy év alatt középfokon megtanulni egy nyelvet! (Eszperantót talán, de az nem nyelv.)
2011. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Középfokon meg lehet, más kérdés, hogy a középfok semmit sem ér :)))
2011. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap megtanulsz 50-60 szót , aztán nyelvtant hozzá és ennyi.Bár sokat nyom h van e hozzá érzéked,akaraterőd.
2011. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Irta a kérdező, hogy heti 1x járna órára...


Ezzel a megoldással kb 2-3 év. Nekem 2 évembe tellett, heti 2x1,5 óra, úgy hogy a cirill betűket már ismertem korábban, tehát arra nem kellett időt vesztegetni.

2011. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Te tanfolyamra jártál? Egyébként én is tudom már a ciril betűket
2011. okt. 13. 17:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tanfolyamoztam. Viszont eléggé fura módszere volt a tanárnőnek. Első fél óra nyelvtan, utána beszéd. Addig hajtott mindenki, amíg ki nem mondta helyesen a mondatokat. Igy sikerült 2 év alatt. Beszéltetett minket állandóan, dalokat hallgattunk, énekelgettünk oroszul, filmet néztünk. Az is rengeteget segít.
2011. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!