Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítaná nekem ezt valaki...

Lefordítaná nekem ezt valaki németre? Köszönöm a meghívást, én eltudok menni az esküvőre. Mivel messze lakom tőletek, hol tudok szállást foglalni magamnak? Én arra gondoltam, hogy pénzt és egy nagyon szép órát veszek ajándékba.

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Vielen Dank für die Einladung, wir können zu dem Hochziet kommen. Weil wir zu weit von Euch leben, möchte gern wissen wie können wir eine Übernachtungsmöglichkeit organisieren. Ich habe daran gedacht, dass als Geschenk Geld gebe und sehr ein schönes Uhr kaufe dazu.
2011. okt. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szóval, az elsőben több hiba is van... Javítom:


Ich danke für die Einladung, ich kann zur Hochzeit kommen. Weil ich von euch weit wohne, (möchte ich wissen) wo ich Unterhaltung bestellen kann? Ich habe daran gedacht, dass ich als Geschenk Geld gebe, und noch eine sehr schöne Uhr kaufe.

2011. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az "Unterhaltung" szórakozást jelent, nem pedig szállást.

Egyébként az elsö németesebben ir, és kevés hibától eltekintve jobb a forditása.

2011. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szállás az Unterkunft.

Én így fordítanám:

Danke für die Einladung, ich kann zur(auf die, nem tudom mi kell) Hochzeit gehen. Ich wohne weit von euch, deshalb möchte ich fragen, wo ich Unterkunft bestellen kann. Ich habe darauf gedacht, dass ich als Geschenk Geld und eine sehr schöne Uhr gebe.

2011. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*ich habe daran gedacht

(vagyis nem igazán tudom)

2011. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi, tudom, hogy a szállás Unterkunft, csak közben felébredt a babám, így sietve gépeltem, és nem figyeltem. Bocsi.
2011. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!