Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú nyelvvizsga?

Német középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

9.osztályos vagyok.Az általános iskolában végig németet tanultam,5.osztálytól kezdve tagozaton,azaz heti 6 órában.Most egy nagyon erős gimiben tanulok,heti 4 németem van,nagyon kemény tanárral...

Tavasszal szeretném letenni a középfokú nyelvvizsgát.Most elkezdenék járni különtanárhoz,minimum heti egy órában,vagy lehet majd 2,nem tudom...szerintetek,ennyi év után lehetek olyan szinten,hogy sikerüljön?érdemes belevágnom?Illetve melyik fajtát ajánljátok?


2011. okt. 15. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban heti 2-3 órában, majd gimiben heti 5 órában tanultam németet. A gimi után 8 évig nem használtam a nyelvet. Aztán 5 hetes nyelvvizsga felkészítő tanfolyam után sikerült elsőre megszereznem a középfokút.

Akkor szerinted neked ennyi tanulással sikerülni fog?


:-))))


Nyugiiii nem kell ennyire túlparázni!


(Ja, TELC volt)

2011. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én hasonló helyzetben vagyok mint te( én is kilencedikes vagyok ) és úgy döntöttem , hogy elmegyek most decemberben, aztán meglátom mi lesz belőle. ha elrontom az se baj, legalább tapasztalatot szerzek és megtudom, hogy kb. milyen szinten vagyok. úgyhogy szerintem te is megpróbálhatod nyugodtan ...

én ECL-re megyek, de angolra.

2011. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már most nyugodtan megpróbálhatnád a középfokú nyelvvizsgát! De ha félsz egyből élesben menni, akkor töltsd le az összes magyarországi német nyelvvizsga középfokú feladatsorát és oldd meg őket, aztán a némettanároddal javíttasd ki. Az összes nyelvvizsga egy helyen, nemcsak német, hanem az összes nyelv a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ honlapjáról elérhető: www.nyak.hu
2011. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 amarill ***** válasza:
49%

Ha ennyire izgulsz, menj el csak az írásbeli részre


Ott majd meglátod, az hogy sikerült s

akkor eldöntheted, hogy a szóbelire

is érdemes-e elmenni

2013. febr. 1. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!