Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért értem fényévekkel...

Miért értem fényévekkel jobban az olvasott angol nyelvű szöveget a hallottnál?

Figyelt kérdés
A hallottat alig értem, pedig direkt hallgatok angol nyelvű szövegeket.
2011. okt. 26. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert amikor csak hallod a szoveget, akkor nincs elotted leírva az, amit mondanak és így nehezebben ismered fel a szavakat/mondatokat. Ahhoz, hogy kisilabizáld, mirol is van szó, máshogy kell figyelned, úgymond "máshogy kell az agyadat" használnod, mint amikor a szoveget olvasod. Hallgass továbbra is angol nyelvu szovegeket, nézz filmeket, sorozatokat angolul (felirat nélkul!) és egyre konnyebben fogod érteni a beszédet.
2011. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
így vagyok én is, nekem ez attól van, franciául tanultam előbb :)
2011. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog hogy a nyomtatott betűket szinte lehetetlen eltéveszteni, ellenben a beszéd olyan mint a kézírás. Amíg nem szokod meg valakinek a kézírását, addig lassan megy csak, feltéve hogy egyáltalán ki tudod azt olvasni.

Másfelől az olvasást nem sok minden zavarhatja, viszont a beszélgetés általában nem süketszobában zajlik, így szinte mindig van zavaró körülmény.

A harmadik dolog meg az hogy ami le van írva azt többször is vissza tudod olvasni, ellenben ami elhangzott, azt körülményesebb újra meghallgatni, ha egyáltalán lehet.

2011. okt. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nna, ez jó :D

The English Language In 24 Accents

http://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM&feature=fvwrel

2011. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!