Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német kiejtése fejlesztése,...

Német kiejtése fejlesztése, Hogyan?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem el németet tanulni, tehát még semmit nem tudok. Hogyan tanulhatnék önállóan kiejtést? Cd-re weboldalra gondolok, nem magántanárra. Előre is köszi!
2011. okt. 28. 13:42
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
ha van német nyelvű TV csatornád, nézd sokat, akkor is, ha nem érted. Ahogy nő a szókincsed, úgy fogsz egyre több szót felismerni, és a "füledbe mászik" a kiejtés.
2011. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Filmek! Sajnos német nyelv nem sok DVD-n van, de azért lehet találni. Sok német adó is van.

Ha van valami kedvenc filmed/sorozatod, amit magyarul már jól ismersz, akkor hallgasd meg most németül is! Nem baj, ha az elején semmit nem értesz. Sokszor az is elég, ha csak a háttérben megy a szobádban, amíg valami mást csinálsz.

Emellett vannak német nyelvű dalok is. Nem tudom, szereted-e pl. a musicaleket? Ha igen, akkor a kedvenc magyar (vagy idegen) nyelvű darabjaidat jó eséllyel megtalálod németül is, mert kinn is nagyon népszerű ez a műfaj. Általában szöveget is lehet hozzájuk találni a neten.

És ezekkel nem csak a kiejtést, de magát a nyelvet is gyakorlod. :)

Kitartást, és menni fog!

2011. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, megfogadom. Német adóm nincs. Letöltök sorozatokat német nyelven és német felirattal (Így jártam anyátokkal, stb.) és végignézem az összes epizódot. Szeretném ha véleményeznétek, hogy ez így jó-e? :) Illetve még egyéb tippeket szívesen fogadok, ha van.
2011. okt. 28. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon jó! :) Aztán idővel (nem kell rögtön!) majd vedd le a feliratot, hogy ne tévedjen oda mindig a szemed, hanem legyél kénytelen tényleg csak a szövegre figyelni.

Az se baj, ha pl. a kedvenc részedet jó sokszor megnézed, és "kívülről" is megtanulod legalább pár mondatát, jelenetét. Ugyanis, amit így megtanultál, a legváratlanabb esetekben fog majd jól jönni, és ezeket sosem felejted el. :) Különösen igaz ez a dalszövegekre is. Most csak mondok valamit: fogd az Ororszlánkirály mese (vagy bármi más) kedvenc betétdalát, és tanuld meg! :) (Nekem ezek beválnak, komolyan!!)

A nyelvtan is sokkal később lesz majd, mert a fejedben lesznek példamondatok.

És a www.fanfiktion.de vagy a www.fanfiction.net (német beállítható) oldalakon is találhatsz esetleg téged érdekelhető témákat. :)

2011. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, remek. Nekem egy nagyon kedves ismerősöm nagy Schumacher rajongó volt, ő azért tanult németül, hogy "élőben" hallhassa a nyilatkozatait. Az összes F1 közvetítést az osztrák adón nézte, azóta felsőfokúja és szakmai (gazdasági) nyelvvizsgája is van. Úgyhogy csak rajta!
2011. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, a filmek, sorozatok jó ötlet, vagy akár német zene utazás közben, mivel ahogy látom, kiejtést akarsz fejleszteni, nem szókincset.

biztos nem lesz baj, a német kiejtés egyáltalán nem bonyolult :)

2011. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!