Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Intenzív angol nyelvtanulás...

Intenzív angol nyelvtanulás után (mondjuk egy erős középfokú nyelvvizsga letétele után) az olasz nyelv elsajátítása könnyebb lesz? Hasonló a két nyelv, vagy teljesen eltérő?

Figyelt kérdés

Előre is köszi!

15/l


2011. nov. 5. 21:47
 1/3 ttiittaa ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Én mondjuk nem olaszt, hanem fr-t tanultam angol után...

Már az könnyebbséget okoz, hogy egyszer már megtanultál elvonatkoztatni az anyanyelvedtől, nem szavakat akarsz szavakkal megfeleltetni, hanem szavak hordozott értelmét más nyelv szavaival kifejezni. Ha van hasonlóság, az csak hab a tortán :-)

Amúgy az angolban és az olaszban is rengeteg a latin eredetű szó!!!

2011. nov. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

én angolt és olaszt tanulok. hasonlóság az igeidőkben van, mindkettőnek több múlt ideje van stb., amit nekünk magyaroknak a egyszerű 3 db igeidőnkkel nehéz megszokni. de ha angolban már ment, akkor ez ismerős lesz olaszban is. viszont különböző hogy van sok sok ragozás olaszban, ami angolban nincs...ezen kívül sok szóban találtam hasonlóságot, így ha angolul eszedbe jut a szó akkor sok esetben eszedbe juthat olaszul is. ( én is előbb angolul tanultam sokat, és aztán olaszt ) Ami még nagyon nagyon különbözik a kiejtés! ( olaszban nem mondanak h-t, angolban tele van, olaszban pörgetik az r-t, angolban ki sem mondják szinte :D )az olaszok ritkán beszélnek jól angolul és az angolok ritkán beszélnek jól olaszul, mert sok szó hasonló de tök máshogy kell kiejteni, és mindkét nép a sajátját preferálja :D de mi magyarok mindkettőt ki tudjuk ejteni :P

szóval ha nem rettensz meg a több igeidőtől és a ragozástól akkor nagyon jó :)

én imádom mindkét nyelvet :)

hirtelen ennyi jutott eszembe

2011. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)))

Az a baj, hogy nekünk jövőre csak 3 nyelv közül lehet választani, német, olasz és orosz van. Most ezek közül mindenképpen az olaszt választanám, habár spanyolt vagy franciát szerettem volna. De azt majd később... :P

2011. nov. 6. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!