Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A svéd, finn, francia, orosz...

A svéd, finn, francia, orosz és spanyol közül melyiket a legérdemesebb manapság tanulni?

Figyelt kérdés
németből van középfokú nyelvvizsgám, angolból pedig most szeretném majd letenni .
2009. máj. 7. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
az orosz az hasznos, a francia is kezd előre törni, sőt, a spanyol is elég népszerű, de a finn és a svéd az nem tartozik a leggyakrabban használt nyelvek közé
2009. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Finn: eléggé nehéz nyelv de Finnországban szívesen látják a magyarokat és kevesen beszélik

Francia: Nehéz a nyelvtan, kiejtés főleg, viszont az Európai Unió nyelve szóval lehet vele kezdeni valamit

Svéd: Nagyon egyszerű nyelv de nem ér sokat és úgy tudom Magyarországon nem is lehet belőle vizsgázni

Spanyol: Angol, kínai után ezt beszélik a legtöbben a Földön

Orosz: A betűk mások, viszont egyre nagyobb tábora van


Én a franciát választanám.

2009. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Azon szerencsés helyzetben vagyok, hogy a spanyolon kívül mindegyiket beszélem. :)

Az angol és a német után a svéd nem fog túl sok meglepetést okozni, minthogy a szókincs nagyon sokban egyezik vagy egyik, vagy másik nyelvvel, a nyelvtana pedig igen lebutított: nem túlzás azt mondani, hogy egyszerűbb, mint az angol. Könnyen és gyorsan tanulható, és egyre jobban lehet vele boldogulni.

A finn nehéz lehet elsőre, ahhoz, hogy rövid idő alatt elfogadható szintre érj benne, nagyon sokat kell tanulni, és igen jó nyelvérzékednek kell, hogy legyen. A nyelvtan a magyarra hajaz (nem véletlenül, ugyebár...), eszméletlenül bonyolult az elején, amíg rá nem érzel. Finnel is lehet menni sokfelé, egyelőre hiánycikk, de magában nem sokat ér, úgyhogy én az angolt és a németet szinten tartanám mellette.

A francia klasszikusan menő, állandó hiány van franciául tényleg jól beszélő emberekből. Kihangsúlyoznám a "tényleg jól"-kifejezést, mert arra számítanod kell, hogy a középfokú francia nyelvvizsga közepes időráfordítás (azaz kb. heti 4-5 óra) mellett is két-három év. A nyelvtan borzasztó bonyolult, a szókincs pedig igen bőséges és árnyalt, így nem lesz könnyű, de azért nem lehetetlen. Az biztos, hogy a francia nem a motiváció-hiányos emberek nyelve.

Az orosz ér mostanában legtöbbet a felsoroltak közül. A nyelvtan közepesen nehéz, nem megtanulhatatlan, a szókincs is közepesen bonyolult, két év alatt középfokút lehet belőle tenni közepes időráfordítás mellett, persze ez még nem lesz elég ahhoz, hogy ezzel bárhová felvegyenek dolgozni. Ha orosz vonalon indulnál el, akkor a felsőfok alapkövetelmény (ez majdnem minden nyelvre áll).

A spanyolhoz nehézség terén nem tudok hozzászólni. Az biztos, hogy felsőfokú franciatudással minden további nélkül képes vagyok megérteni egy spanyolt és egy olaszt (minthogy a szókincs mintegy 70-80%-ban megegyezik), de beszélni nem tudok. Akik tanulnak, azt mondják, hogy a spanyol egyszerűbb, mint a francia. Én elhiszem nekik...

2009. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
A spanyolt érdemes. Az említett nyelvek közül a legelterjedtebb.
2009. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
spanyolt!! vagy esetleg még a franciát
2009. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Francia diplomáciai nyelv, hasznos, de nagyon nehéz.

Spanyol könnyű, és beszélik Dél-Amerikában, Mexikóban, USA-ban (a mexikói és kubai bevándorlóknak köszönhetően)

Spanyolországban, és Afrikában is.

A többi nyelv szerintem nem sokat ér.

2009. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Spanyolt és franciát érdemes, de én mondjuk a finnt választanám mert az érdekel és ott szeretnék majd élni.
2009. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
egyetértek az előzővel,én is a franciát és a spanyolt tartom hasznosnak,de én is finnül tanulnék ha lenne rá mód :)
2009. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Oroszt tanulj! Szép és túl nehéznek sem mondanám, bár én is csak nem rég óta tanulom XD

Utána meg finn;)

2009. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és finnt hol lehet tanulni ??
2009. máj. 11. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!