Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanuljátok...

Milyen módszerrel tanuljátok az angol szavakat?

Figyelt kérdés
Sok angol szót kellene megtanulnom a középfokú nyelvvizsgára, olyan nehezen másznak be a fejembe a szavak, hogyan tanulhatnám meg őket gyorsabban, Ti milyen módszert alkalmaztok a szótanuláshoz, illetve az igeidőket, hogyan gyakoroljátok?
2011. nov. 8. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden nap egy excel-be bepötyögök 20 szót. Azt a 20 szót másnap reggel felkelés után, de reggeli előtt átolvasom. Iskolába menet a buszon memorizálgatom (10 perc), majd délután addig mondom fel magamnak, még nem rögzülnek. Este az előző 4-5 napi szavakat és az új 20 szót átolvasom.

Nekem bevállt. Sajnos nem egy élmény a szótanulás.

Próbáltam kártyás vagy képes módszerrel, de nem akartam elszúrni több időt az előkészületekkel, mint az effektív tanulás.

2011. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezen a weboldalon van egy szótanító program, amivel hatékonyan tudok gyakorolni: [link]

Nem tárolja a szavakat, neked kell saját gépeden egy szövegfájlba gyűjteni a megadott formátumban. Amikor gyakorolni akarsz akkor bemásolod a programba és kikérdezi.

3-3 szinonímát képes kezelni mindkét nyelven amit gyakorolsz, lehet nehézségi szintet is állítani, hogy csak akkor fogadja el, ha mindhárom jelentést felvitted, vagy csak 1 ill. 2 legyen kötelező.

Találsz ezen a lapon még rendhagyó ige gyakorlót is és akasztófa játék is van előre felvitt szavakkal.

2011. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!