Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek? Mennyi idő...

Mi a véleményetek? Mennyi idő szükséges hogy feltornázzam magam alapfokról egy középfokú nyelvizsga szintjére?

Figyelt kérdés
Németet tanulom idestova bő 6 éve ám általános iskolában a tanár egy 0 volt, most hogy felkerültem gimánizumba első és második osztályban tudtam is még valamit ám harmadikban és most negyedikben ismét egy nem túl erős tanárt kaptunk..:/ Elég alapfokon vagyok kevés szókinccsel ám elvárják hogy tegyek már végre egy nyelvvizsgát és én is szeretnék. Ugyanakkor angolból elég jó vagyok ám azt csak nemrég óta tanulom...Mennyi idő kéne hogy feltornázzam magam alapról egy közpfokra bármelyik nyelvből?:)
2011. nov. 8. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat évig tanultad a németet, és csak az alapfok van meg? A szókincs fejlesztés az eleve sajàt magadtól kellene böviteni.Vannak intenziv nyelviskolàk, ahol 3 hónap alatt szorgalommal megteheted a középfokot is.
2011. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Én párhuzamosan a németet és az olaszt tanulom. 1 év alatt jutottam el az alapfokig. Heti 4 óra, amiből 1 óra magántanár mind a két nyelvből. Alapfokig 1.800 szavas szókincs.

Újabb 1 év ugyan annyi óraszám. 3.500 szavas szókincs, sok magnó és indulok a középfokon. Szerintem esélyesen.

Szóval a nulláról 2 év alatt el lehet jutni a középfokig.

2011. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fenyvesi Gábor ***** válasza:
65%
Az igazság az, hogy ez egyedül rajtad múlik. A nyelvtanuláshoz u.i. nem kell nagy ész, csak kitartás, szorgalom és motiváció kell. Vagyis tudd, hogy miért akarsz magasabb szintű vizsgát. Egyet ne feledj el: a nyelvvizsgára ma már egymagad nem tudsz felkészülni, mindenképpen tanárt kell választani. Tanárokat találsz a tanár.hu oldalon, közülük válogathatsz, felhívhatod őket, tájékozódhatsz róluk. Ha nem tetszik a módszere, nyugodtan otthagyhatod, a választás nem kötelez kitartásra, na nem szimpi.
2011. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!