Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga vs érettségi?

Nyelvvizsga vs érettségi?

Figyelt kérdés
Tavaly azt mondta nekem az egyik tanár, hogy ha emelt érettségin 80% fölött teljesítek, akkor kapok egy középfokú nyelvvizsgát ingyen. Ez igaz? Mert ha igen, akkor felesleges elmenni nyelv-vizsgázni az érettségi mellett. (Amúgy angolról van szó, és nulladikos évem volt tavaly, heti 15 angol óra. Elvileg év végén lehet menni nyelv vizsgát tenni középfokon, de ha az érettségivel megkapom akkor nincs értelme pénzt kiadni.) Köszi!
2011. nov. 8. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy emelt érettségin már 60%-tól is kaphatsz nyelvvizsgát. De azért várd meg a többi választ is mert nem vagyok biztos benne hogy ez még mindig érvényes-e.
2011. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Emeltszintűn, ha bizonyos pont felett teljesítesz, akkor megkapod a közepet, hogy ez 80% vagy 60% azt nem tudom.
2011. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy már a 60% elérésekor megkapod az emelt szintű érettségin a középfokú nyelvvizsgát! Ez így van és kész! :-)
2011. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban , 60%-tól megkapod a középfokú államilag elismert nyelvvizsgádat , ami nem egy külön lap lesz , hanem az érettségi bizonyítványodba lesz beleírva , ez semmivel sem külön mint ha fizetnél érte , mindenhol ugyanúgy elfogadják/ el kell , hogy fogadják. Én tegnap tudtam meg az eredményem 72% lett (5-ös) , kaptam róla törzslapkivonataot , tavasszal meg majd beleírják az érettségi bizonyítványba.
2011. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. nov. 19. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos igen a felsőfokú érettségi 60% feletti teljesítményéhez ugyanolyan szintű angol nyelvtudás szükségeltetik mint egy középfokú nyelvvizsgához, ezért kapod meg vele.
2011. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 23. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!