Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg felkészít a nyelvvizsg...

Tényleg felkészít a nyelvvizsgára egy x hetes intenzív tanfolyam, ha nagyon alapszintről indulok?

Figyelt kérdés
2008. márc. 19. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Nekem vannak ismerőseim, akiknek sikerült egy ilyen tamfolyam után a nyelvvizsga. De szerintem ez a tudás nem olyan maradandó, meg nem is biztos, hogy mindenki meg tud tanulni annyi anyagot egyszerre.
2008. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ezek minimum fél éves tanfolyamok. én németet tanulok most már a 8 hónapja napi 5 órában németországban és már elég jól beszélek. a párommal és a legtöbb ismerösömmel angolul beszélek így csak szinte a suliban az osztálytársaimmal beszélgetek plusszban.


na otthon nyelvkörnyezet nélkül így csak az tud megtanulni aki a suli után folyamatosan tanulja a szavakat. intenzív tanulással és nyelvérzékkel igen.

2008. márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem.

Az ilyen intenzív felkészítő nyelvtanfolyamok, nem a klasszikus értelemben vett nyelvoktatást alkalmazzák.


Nem fog neked szószedeteket adni, nem fog tanvervszerűen magyarázni stb.


Ezek jellemzően kommunikáció alapú foglalkozások. Szövegértés, beszélgetés, szituációs foglalkozások. Újat nem igazán tanít, inkább az a célja, hogy a meglévő (meg ami még menet közben rád ragad) tudásod ténylegesen birtokold és alkalmazni tudd.

2008. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam ilyen tanfolyamra és én azt mondom, hogy használ! Speciálisan csak a vizsgára készít fel, tehát írásban és szóban is olyan típusfeladatokat csináltatnak, amilyen a vizsgán is lesz! Megtanítják, hogy mire kell ügyelni egyes feladatoknál, milyen "becsapós" feladatok vannak! Szerintem jó és hasznos! (én TELC vizsgán voltam, ez sokkal könnyebb szerintem mint a "rigó utcai")
2008. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!