Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul jól beszélők véleményé...

Angolul jól beszélők véleményét várom! Ti hogy tanultátok meg rendesen az angol nyelvtant?

Figyelt kérdés
Az angol jól megy, főleg a beszéd része. Viszont a nyelvtan (főleg a 12 igeidő, amin az egész alapul) elég nehezen. Ti milyen módszerekkel tudtátok ezt megtanulni???
2011. nov. 23. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tanultam külön, a beszéddel együtt jött automatikusan a nyelvtan, mert egyszerűen tudtam, hogy azt úgy kell mondani. Filmekből, sorozatokból főleg.
2011. nov. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a beszédben mindig használod az össze igeidőt? Mert úgy hallottam, hogy az angolok nem szokták ezt annyira használni, inkább egyszerűbben beszélnek...
2011. nov. 23. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem használnak közel sem mindent, viszont mivel a ritka nyelvtant is legalább 2-3-szor hallottam már, így ha mondanom kell, beugrik. Ez olyan mint a magyar, itt is sok minden kimarad ha beszélünk, de ha muszáj lenne használni vagy megérteni, akkor a többség nem jelentene gondot.
2011. nov. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"Angolul jól beszélők véleményét várom! Ti hogy tanultátok meg rendesen az angol nyelvtant?"


Középiskolában angolórán. Az angol nyelvtan elvileg nagyon egyszerű, igaz, van, ahol nagyon hülyén magyarázzák, és szerencsétlen diákok sosem értik meg.


Az angol igeidők egyszerűek és logikusak. Mihelyt valami összetett gondolatot ki akarsz fejezni angolul, használnod kell őket, és akkor rájössz, mire jók. Ehhez persze túl kell lépni a hétköznapi csevegés és jópofizás szintjén (illetve a filmek és dalszövegek szintjén).


"És a beszédben mindig használod az össze igeidőt?"


Nem mindig, csak ha éppen szükség van valamelyikre. Némelyiket igen ritkán, mert ritkán van rájuk szükség.


"Mert úgy hallottam, hogy az angolok nem szokták ezt annyira használni, inkább egyszerűbben beszélnek..."


Magyarul is lehet suksükölni meg "házban" helyett "házba"-t mondani, de azért aki magyarul tanul, azt mégsem biztatnám erre.

2011. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Essential Grammar in use

English Grammar in use

Advanced grammar in use

c.könyvek!!!

2012. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Péterfay Dóra ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem úgy tanultam meg, hogy a szabályt próbáltam bemagolni. Kezedtben egyszer-egyszer elolvastam a szabályt, azt is angolul. Aztán kitaláltam magamnak pár szituációt, amiben az adott igeidőt például használni kellene. Megcsináltam pár feladatot is, de azok már mentek, mint a karikacsapás, nem is kellett sokat megcsinálnom. Az angol nyelvtan megértésének a kulcsszava nem a szabály, hanem példamondatok és szituációk. Így - ha hiszed, ha nem - évlezetessé lehet tenni még annak is, aki utálja a nyelvtant.Ha például megérted a háromféle igeidőt - simple, continuous, perfect -, abszolút mindegy, jelen, múlt, vagy jövő, teljesen logikus! Ha bármi kérdésed van, csak küldj privátot!
2012. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Péterfay Dóra ***** válasza:

Nem akartam ebbe a múltkor belemenni, és az a baj, hjogy nem tudom az előbbi választ letörölni, de ...


Nekem a nyelvtant soha nem kellett tanulnom. Magamtól tanultam meg, mint az anyanyelvemet, mivel szinte három nyelvvel nőttem fel. Már jó régóta olvasok angol irodalmat, ezt is szeretném majd tanulni egy brit egyetemen. TEhát magamtól jöttem rá mindenre. A könyveket csak kérésre olvastam, meg, hogy megismerjem őket.

2014. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nehezen megy, sajnos! :(
2019. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!