Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van felsőfokú angol nyelvvizsg...

Van felsőfokú angol nyelvvizsgám, korrepetálhatok pénzért gimiseket vagy inkább általános iskolásokat? Ti bevállalnátok így a helyemben?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és szeretnék egy kis pénzt keresni, máshoz nem nagyon értek :D, csak angolból és spanyolból vagyok jó, de nem tudom, hogy a felsőfokú nyelvvizsgás tudás jó-e arra, hogy korrepetáljak valakit? Félek, hogy nem fogom tudni jól elmagyarázni, vagy belezavarodok a kérdésekbe. Meg merjem próbálni? És a neten hirdessek és várjam, hogy jelentkeznek? Az ilyen munkát nem kell bejelenteni, ugye? Bocsi a sok kérdésért, de még soha nem dolgoztam és nem igazán tudom hogy megy ez...köszi a segítséget előre is!
2009. máj. 16. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

tudni a nyelvet egy dolog. tanítani tudni egy teljesen másik dolog, emberekkel tudni bánni meg egy harmadik.


az, hogy van egy felsőfokúd, még nem jelenti azt, hogy át is tudod adni a tudásod. a korrepetálás meg egy külön kategória, hiszen ott olyannokkal kell foglalkoznod, akiknek nem igazán megy a dolog. nem is biztos, hogy igazán akarják tanulni a dolgot.

ha még nem próbáltál tanítani, akkor szerintem inkább nyelvvizsga felkészítésben gondolkodjál, ott legalább lehet arra számítani, hogy lelkesen be akarják fogadni az ismereteidet. úgy azért jóval könyebb.

2009. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben ált. sulisokat simán bevállalnék. Persze előtte nézz át minden fontosabb (ált. iskolában tanult) nyelvtani részt, hogy érthetően tudj magyarázni is. Sok sikert!

2009. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Angol tanár vagyok. Én is tanítottam a korodban. Akkor vállald be, ha úgy érzed, hogy van hozzá érzéked. Elvileg nem adhatnál fel hirdetést, mert ahhoz vállalkozói kell, hogy valaki magántanítványokat fogadhasson legálisan, de ez pl. egy kisebb településen sztem nem gond. Én nem hirdetnék a neten a helyedben, de te tudod.
2009. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is csak egy felsőfokúm van angolból, és van egy 14 meg egy 15 éves tanítványom, nagyon jól elvagyunk. :)


Sok sikert!

2009. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!