Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol/Német felsőfokú vagy...

Angol/Német felsőfokú vagy egy másik nyelv?

Figyelt kérdés
Van angol és német középfokúm. Szerintetek felsőfokút csináljam meg valamelyikből vagy tanuljak valami új nyelvet?Elhelyezkedés szempontjából érdekelne meg ha új nyelvet tanulok nem olyat akarok amivel tele van az ország.
2011. dec. 12. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem középfokról könnyebb felsőfokú szintre eljutni, minthogy elkezdjél teljesen nulláról egy másik nyelvet, de ha erős középfokon, felsőfokhoz közeli szinten beszélsz alapból, akkor lehet, hogy érdemes lenne egy 3. idegennyelv tanulását elkezdeni. A szakemberek szerint - és ez, ahogy olvastam, a legtöbb álláshirdetésben is megnyilvánul - most a "kisebb" nyelvekre van kereslet (holland, portugál, északi nyelvek /finn, svéd, dán, norvég/), de az orosz is keresett, mert Oroszország révén nagy piac nyílik most, hasonlóan Kínához, de Japán is terjeszkedik Európában. Én a hollandot javasolnám, mert több mint 700 holland cég működik az országban, ráadásul az angol és német után azt könnyebben elsajátíthatod.
2011. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként én is azt gondoltam, hogy lehet jobb lenne angolból megcsinálni a felsőfokút. A német középfokú kb egy éve sikerült megcsinálni, de úgy gondolom az angol felsőfokúval többre megyek mint a némettel. Max utána jöhet az is, amúgy én is a hollandban gondolkodtam, szóval tökéletesen megerősítettél. :)
2011. dec. 12. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!