Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes így ez a NÉMET mondat?...

Helyes így ez a NÉMET mondat? Egyszerűnek tűnik, de mégis elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés
Ich glaube dass,ich habe Alles in dem Geschäft kaufen können.
2011. dec. 19. 17:22
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
szerintem helyes :D
2011. dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem meg rohadtul helytelen. Először is "dass" után KATI szórend, tehát alapból nem lehetne ott az a "habe", hanem a végén kellene lennie. Ha viszont azt szeretnéd mondani hogy "Úgy gondolom a boltban mindent meg tudok venni." akkor meg egyáltalán nem is kell oda a "habe", hanem simán "Ich glaube dass ich Alles im Geschäft kaufen kann." Nem? Vagy nem ezt akarod mondani?:D
2011. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

igen a kati miatt nekem se tűnt tökéletesnek,ezért is gondoltam h megkérdezem.:)

múltidőben akartam:

azt hiszem mindent meg tudtam venni az üzletben.

2011. dec. 19. 17:34
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
És a vessző is rossz helyen van, az alles pedig kicsi a. Ich glaube, dass ich im Geschäft alles kaufen können habe.
2011. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. dec. 19. 18:51
 6/22 anonim ***** válasza:

Ich glaube dass ich Alles im Geschäft kaufen konnte.


De így is mondhatod, ez az "egyszerűbb".

2011. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Igen, de beszélt nyelvben nem igazán használják a Präteritumot, az inkább írásos forma.
2011. dec. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ez helyes így. Ha egy mellékmondatban 2 vagy annál több főnévi igenév van nem kell KATI szórendet használni. Egyébként a präteritumot jobb használni ilyenkor. Ez így túl bonyolult a németek sem beszélnek így, de attól még nyelvtanilag helyes. Talán az in dem geschäft jobb lenne az alles elé, hacsak nem az alles-t akarod külön kihangsúlyozni. In dem geschäft helyett inkább írj im geschäft-et.
2011. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Dehogyisnem kell KATI szórendet használni. És a Präteritumot nem igazán használják, a németek azt mondják, az olyan tudálékos, fellengzős.
2011. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon az utolsó példamondatnál sincs KATI szórend.


Egyébként úgy is írhatod, hogy Ich glaube, dass ich alles in dem Geschäft habe kaufen können. Ilyenkor sem KATI szórendről van szó, mert a ragozott ige (habe) nem a mondat végén szerepel.

2011. dec. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!