Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a középfokú origó...

Nehéz a középfokú origó nyelvvizsga szóbeli része?

Figyelt kérdés
Nektek könnyen ment a beszélgetés a vizsgáztatóval?
2012. jan. 9. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam az origónál az egyik, hanem a legkönnyebb a szóbeli
2012. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na az jó :) Neked van már nyelvvizsgád?
2012. jan. 9. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ORIGO nyelvvizsga szóbeli része híresen "könnyű". Én is ilyet tettem, elsőre sikerült. A vizsgáztatóval történő beszélgetés kifejezetten könnyű, azt vettem észre, ha nem mozogsz otthonosan a témában, nehezen megy a válaszadás, váltanak, nem erőltetik rád. Ez mindenképpen pozitív.


Ami már a bonyodalmakat okozza, az a magnó. Ahogy látom (és persze a saját tapasztalatom alapján) ezen szokott elbukni sokak vizsgája. Nem is a hallás értéssel vannak problémák, mert a szövegek általában ember-barátak, háttérzaj szinte nincs is, majdnem a szöveg egésze érthető ezáltal. A probléma a kérdésekkel van. Úgy vannak feltéve, hogy egy kérdéshez csak is az ő általuk kigondolt válasz illik, hiába hallasz a szövegben hasonlókat. Nehéz megállapítani melyik kérdéshez melyik válasz is illik pontosan, mert nagyon összetettek.


pl.:


- Mit gondolnak az emberek a globális világgazdasági válságról?

- Milyen tanulságot állapítottak meg a válsággal kapcsolatban?

- Milyen lépéseket tehetünk ezek ellen?


De csak példaként illusztráltam. És hidd el, elsőre (és abban a rendelkezésre álló 6-7 percben) tényleg nehéz megállapítani pontosan melyik hova is kell.


Én legalábbis így vettem észre. De a 40% elérése nem nehéz, így ha a beszélgetés rész jól sikerül, összességében jól teljesítettél. Sok sikert!

2012. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Remélem sikerül!
2012. jan. 10. 22:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerüüült! :D
2012. jan. 11. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

"híresen könnyű"

igaz hogy kissé megkönnyebítették az elöző évekhez képpest

az origó vizsgát de hogy "híresen könnyű"?....azért ez túlzás

van aki könnyű kérdéseket fog ki,de akár a munkanélküliségről is kérdezhetnekés mint tudjuk az origo a hibákra megy és elég könnyen összejön az a 40% hibácska.(nem is gondolnád mennyire könnyen 1 válaszoló)

2012. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki beszédes, és még van is miről beszélnie akkor kifejezetten könnyű.
2013. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!