Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes izlandi nyelvet...

Érdemes izlandi nyelvet tanulni, angol mellett?

Figyelt kérdés

2012. jan. 28. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Olyan szempontból hasznos lehet, hogy kevesen beszélik. Ezzel együtt egy cégről sem hallottam még, aminek lennének izlandi üzleti kapcsolatai, tehát sztem ott nemigen dübörög a gazdaság.
2012. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nagyon ragszkodnak az izlandi nyelvhez, ugyanakkor az angolt magas szinten tanulják, kötelező. Node Eu várható tagja, jelenleg nem dübörög a gazdaság, de az életszínvonal mégsem a leggyengébb. +Ritka aki beszéli, de nem izlandi.
2012. jan. 28. 15:11
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is nagyjából annyiban hasznos, hogy kevesen beszélik, ezért aki jól megtanulja, annak egy ilyen jolly joker lesz a kezében az izlandi nyelvtudása.

De azt áruld már el, hol lehet ezt a nyelvet tanulni, régebben én is nagyon akartam, de sehol nem találtam hozzá tanárt.

2012. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
onlány
2012. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

Izland lakossága 300 ezer fő, a gazdasága pedig 1/15 akkora, mint a magyar.


Ha van hozzá kedved, tanuld nyugodtan, csak arra ne számíts, hogy hasznos lesz.

2012. jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

"aki jól megtanulja, annak egy ilyen jolly joker lesz a kezében az izlandi nyelvtudása"


Jolly joker?


Vagyis akárhol van állásinterjún, bedobhatja, hogy "és még izlandiul is tudok"?

2012. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Persze :D

-Beszél angolul?

*nem

-És németül?

*nem

-Nem baj a francia tudásának, biztos hasznát vesszünk

*Sajnos franciául sem beszélek, de Izlandiul igen:D

-Akkor fel van véve kapitány:d

2012. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
úgy értettem, hogy akár még jól is jöhet. sosem lehet tudni, hogy mi válik valamikor az ember hasznára.
2012. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

"sosem lehet tudni, hogy mi válik valamikor az ember hasznára"


Ebben egyetértünk: el sem tudom képzelni, mikor válhat az ember hasznára az izlandi nyelv ismerete. Szóval "sose lehet tudni".

2012. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, nos ezért mondom, hogy angol mellett. Tehát az angol az alap, viszont nagyon megtettszett! Angolul tanulható, nem lehet magyar izlandi tanárt találni nyilván. Gazdasága 1/15-e a magyarnak??? :)))

Az a fontos, hogy a több, mint 50.000 dollár az egy főre jutó GDP, Magyarország 13.000...

Az ottani árak sem mindegy, milyen. Fűtés élelmiszer is viszonlag olcsó állítólag.

Aki kérdezte, hogy hol hogyan:

[link]

De vannak könyvek is, amik leszedhetőek a netről. Kiejtése nem könnyű, szokatlan, de nyelvtan nagyon németes. Aki tanult németet, vagy beszéli, nem olyan nehéz.

2012. jan. 29. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!