Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát vagy németet válassza...

Franciát vagy németet válasszak 2. nyelvnek?

Figyelt kérdés
Az angolt már tanulom és jövőre le is szeretném tenni belőle a középfokút, és következő évtől bejön a 2. nyelv, de nem tudom, hogy franciát vagy németet tanuljak. Közgazdasági iskolába járok valószínűleg azzal lesznek további terveim mellette pedig a sporttal. Melyikkel nyelvvel járok jobban? A terveim szerint pár évre kiszeretnék majd menni külföldre dolgozni:)Személy szerint nekem a francia jobban tetszik, de nem tudom melyiknek van nagyobb haszna a mai világban.
2012. jan. 29. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
német.:)
2012. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az unión belül a némettel talán jobban jársz.
2012. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Német. Egy angol-német párosításnál csak egy angol-német-orosz triumvirátus lenne ütősebb... :)
2012. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én franciát tanulnék a helyedben.

(emelt angol mellett köteleztek a német tanulására sajnos.hidd el,nem jó...)

2012. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha az Uniót nézzük lehet jobb a francia de a németet több helyen fel tudod használni.Legalábbis itt Magyarországon
2012. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ma már a munkaerő piacon az angol után a németet keresik a legtöbben, egyébként szinte már mindenfajta nyelvtudást keresnek. Gyakorlott állás keresőként írom.


De azért gondold át:


Melyik tetszik?

Melyik a könnyebb?

Melyikkel tudsz a szakmádban könnyebben elhelyezkedni?


Nézd meg a szakmádba vágó álláshirdetéseket.


Mellesleg a francia nekem is jobban tetszik csak az a probléma vele, hogy állatira érthetetlennek tartom. Németül nem tudok de, amikor német beszédet hallok, ki tudom venni milyen szót mondanak, talán kissé hibásan is le tudnám írni így aztán könnyebben meg is érteném ha tanulnám.

A francia nyelvről ezt nem mondhatom el.

Régebben a francia adón voltak filmek, amiket - gondolom a nyelvet tanulóknak - külön feliratoztak franciául.

Tehát hallgattam a szöveget és néztem a feliratot. Na akkor döntöttem el, hogy ez lesz az a nyelv, aminek sohasem fogok nekiállni.

Leírtak egy 6-8 szóból álló mondatot, és ezt ledarálták úgy, hogy tisztára úgy hangzott, mintha két szót mondtak volna ki azt is tök érthetetlenül. Elolvasni 3x tovább tartott, mint kimondani.

Szerintem maradj a németnél. Többen keresik, könnyebb megérteni, több időd marad mellette.

Ha már végeztél azzal is akkor rutinos nyelvtanulóként kezdj neki a franciának mert azért nem kell lemondani róla.

2012. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A német hasznosabb, a francia könnyebb.
2012. jan. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Németül nem tudok de, amikor német beszédet hallok, ki tudom venni milyen szót mondanak"


Ezt hiszi mindenki, amíg meg nem próbálja.

2012. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ merre akarsz menni. Mert ha Franciaországba akarsz menni oda csak francia jó. De szerintem a némettel többet érsz. Érdemes szét nézni hogy amerre szeretnél menni mennyire beszélik az adott nyelvet. /bár szerintem angol mellett a német az amit ha megtanulsz rendesen a világ bármelyik pontján megtudod értetni magad/
2012. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj franciát! Igaz én is németet fogok, de nem volt francia csak azért.
2012. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!