Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinéztem egy oktató csomagot-P...

Póiska kérdése:

Kinéztem egy oktató csomagot-PONS német nyelvtanfolyam kezdőknek. Könyv+4CD 8145 Ft-ért. Kérem, aki használta már véleményezze. Valós-e a 3 hónapos alapszintű elsajátítás? Mennyire logikus a tananyag? Hatékonyak-e a CD-k?

Figyelt kérdés
Más bevált javaslatot is szívesen fogadok.
2012. febr. 4. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem ebből az olasz verzió van meg, nem rég vettem, úgyhogy nem tudom, hogy mennyire reális a 3 hónap :D nekem tetszik, annyi, hogy én kihoztam hozzá a könyvtárból egy olyat, hogy Kis olasz nyelvtan, mert bizonyos dolgokra nem tér ki ez a csomag. Egyébként meg elégedett vagyok vele, jó a felépítés, egyértelmű feladatokkal.


Azt azért hozzá tenném, hogy az a 3 hónap csak akkor reális, ha tényleg napi szinten foglalkozol vele. Ez nekem nem adatott, szóval én biztos nem fogok 3 hónap alatt beszélni olaszul, de nem is azért vettem, én nyárig szeretnék némi alap tudást beszerezni. Te is csak akkor hidd el ezt a 3 hónapot, ha napi szinten tudsz foglalkozni vele.

2012. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Időm lesz,a 3 hónap kicsit elgondolkodtatott.Gondolom a német kiadás is hasonló mint az olasz.
2012. febr. 5. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen lehet :) egyébként magával a csomaggal tényleg nincs gond, teljesen jó a felépítése, jól magyaráz. Bár én úgy vettem meg, hogy hónapokig nézegettem, átgondoltam stb, aztán mikor rávettem maga, hogy oké talán ma megveszem, akkor szerencsém volt, mert épp véletlenül volt ott egy nyitott csomag és bele tudtam kukkantani, hogy mit is tartalmaz a könyv. Én javaslom megvásárlását, bár valami kis nyelvtani összefoglaló beszerzése sem árthat meg.
2012. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Korábban a beszerzett anyagok egyike sem volt kerek és egész,ezért alapos átgondolást igényel a dolog.Természetesen a vélemények meghatározóak,melyeket köszönök.
2012. febr. 5. 18:06
 5/12 anonim válasza:

A helyedben ne fizetnék érte.Az interneten találtam pons könyveket és hanganyagokat olasz és német nyelvből. Gyorsan átfutottam de nem vagyok tőle elájulva . (pirateisland.hu -t keresd ahol előbb regisztrálnod kell és azután tölthetsz le.

Nekem jobban bejött a Német nyelvtan 222 pontban ( maxim kiadó ) és a Karácsony Lajos : Német nyelvtan ( nemzeti tankönyvkiadó).

A pons hanganyaga azért tetszik mert szokja a füled a német nyelvet és a szemeddel követni tudod az írásos tanrészeket. Ebben az értelemben jók de nyelvtan megértése ill. tanulása kapcsán nem .

Bár lehet nekem azért megy nehezebben a német mert angolos vagyok átlagos nyelvérzékkel. Magam próbálom elsajátítani a nyelvet.

Neked mennyire megy könnyen a nyelvtanulás ? Otthon magad képzed vagy tanárral esetleg iskolában?


Ha lehet kérnék választ mit hallottál melyik a legjobb német nyelvkönyv?

2012. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Helló itt olcsóbb a pons kezdő haladó szint


Feltöltené valaki?...

2012. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
(Kérdezőnek): Nagyon hatékony a Pons tanulás. Én is ezt használom. Folyamatosan lehet vele haladni. Feladatok meg nagyszerűk mert ebből tanul is az ember nem úgy mint 1 800 ftos könyvből. Drága ez a hibája a kötetnek de 8k körül kapsz nagyon jó alap tudást mire építeni is tudsz. Érdemes megvenni a haladót is mivel az a folytatása. A kezdőben nincs benne a teljes nyelvtan, arra gondolok hogy jövő idő nincs benne stb. De ne aggódj ezek a második kötetben( haladó szint) vannak benne. Ez mellé 1 tematikus szótárt ajánlok szókincs bővítésre. Munka füzet amit még pluszba ajánlok az a '444 német nyelvtani gyakorlat'.
2013. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én is ezzel kezdtem németet tanulni, és szerintem nagyon jó felépítése van. Teljesen érthetőek a feladatok. A legjobb, hogy van hozzá a CD és legalább szokod a kiejtést,mert én előtte egy nyelvtani könyvből kezdtem a németet és ugye ahhoz nem volt hanganyag,most meg pislogok némelyik kiejtésen.
2013. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia!


Én nem tanultam még eddig a ponsból, de most belenéztem és nekem is nagyon tetszik, viszont megvenni egyenlőre nem tudom. Szerintem előbb szedd le Canada Hun portálán is elérhető,...aztáh, ha látod, h haladsz vele vedd meg, én legalábbis így fogok tenni, mert azért monitorról tanulni kissé kényelmetlen, de legalább nem dobsz ki zsét, ha még se haladnál általa.

Amit még ajánlok otthonra, az a relaxa, ill. kreatív tananyagok, azok is leszedhetőek szintén a Canada Hun portálán...a németet viszont én is ponsból fogom elkezdeni.

Ja, és még vmit, ha csak nem nyelvvizsgára készülsz, tehát beszélni szeretnél, akkor felesleges a nyelvtant erőltetni...ezekbe a tkákba meg van pont annyi nyelvtan is, ami feltétlenül szükséges.

2013. szept. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én is megvettem. Kb teljesen nulláról indulok, de kicsit bizonytalan vagyok. Ez nem folytatása a "megszólalni 1 hónap alatt"-nak? Tehát ha valaki teljesen nulláról kezd, nem avval kellene kezdenie?
2015. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!