Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diploma nyelvvizsga nélkül?

Diploma nyelvvizsga nélkül?

Figyelt kérdés
Multinacionális cégeknél, ha van egy BSc diplomám (kiváló eredménnyel végeztem), de még nincs meg az angol középfokú nyelvvizsgám (bár készülök rá, és jól beszélek angolul), felvesznek call center vagy valamilyen titkárnői munkakörbe? Mert úgy tudom, sok helyen nem is kérik a papírt a nyelvtudásról, hanem ők maguk tesztelik a pályázó nyelvtudását. Csak azért kérdezem, mert az egyik ismerősöm HR-en végzett, és már több mint 3 éve még mindig nem szerezte meg a nyelvvizsgát, mégis középvezetőként dolgozik egy multinál.
2012. febr. 6. 12:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs, BA diplomám van, most államvizsgáztam...
2012. febr. 6. 12:57
 2/9 anonim ***** válasza:

Hmm.. most már lehet diplomát kapni nyelvvizsga nélkül? Eddig úgy tudtam, hogy csak államvizsgája lehet meg annak akinek nincs nyelvvizsgája, diplomát csak akkor kapja meg, amikor a nyelvvizsga papírját bemutatta. Anno 10 éve én is félévvel később kaptam kézhez a diplomát.

Egyébként igen.. a cégek csak azt nézik, hogy a kezedben van-e már a diploma, hogy milyen papírod van nyelvből, többnyire nem érdekli őket, a felvételi beszélgetés komolyabb helyeken úgyis idegen nyelven zajlik, az az első komoly szűrő.

Egyes szakterületekhez egyáltalán nem szükséges nyelvtudás, pl ha cég belső kommunikációja magyar nyelven folyik. Ilyen pl. a HR is, ha nem kell a külföldi nagykutyákkal értekezni. Egy kis középvezető simán elboldogul nyelvvizsga nélkül, még úgyis ha csak a szakterületéhez kapcsolódó idegen szavakat érti.

2012. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igaza van az előzőnek, de ha nincs még nyelvvizsgád az egyenlő azzal, hogy nincs a kezedben a diploma. így lehet hogy elhajtanak.
2012. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyelvvizsgád, akkor nincs diplomád, csak államvizsgád. Egyáltalán nem mindegy az se, hogy milyen végzettséged van, mert ha valami olyan lenne ami nagyon keresett, akkor lehet, hogy alkalmaznának így is, viszont ha valami olyan amiből így is 10-szeres túljelentkezés van, abból nyilván azt fogják előnyben részesíteni, akinek minden papírja megvan!
2012. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, elvileg nem kaphatom meg addig, amíg nem mutatom be a nyelvvizsga papíromat. Nem akartam félreérthetően fogalmazni... Köszönöm a válaszod, én is erre gondoltam (több körben tesztelik a nyelvtudást, kompetenciákat), de ettől függetlenül gőzerővel készülök a nyelvvizsgára (azért így is középfokú szinten beszélek angolul), csak addig dolgoznom kell, és találtam állást több multinál , ahol van pl. letelepedési támogatás is.
2012. febr. 6. 13:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam a többi kommentet is. Köszönöm. Azt értem, hogy olyan, mintha nem lenne, a kérdés az volt, hogy ennek ellenére foglalkoztatnak-e, mert releváns a nyelvtudásom, csak a pénzt is össze kéne szednem a nyelvvizsgára...
2012. febr. 6. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg simán el tudom képzelni, hogy így is felvesznek, sok esetben csak az a lényeg, hogy befejezted a tanulmányaid, tehát nem esel ki a "termelésből" további tanulás miatt. Amúgy meg diploma (és nyelvvizsga) nélküli is dolgozhatsz komoly pozícióba külföldi tulajdonú cégben. Ma már semmin sem csodálkozok, tehát nem csak call centeres vagy titkárnői pozíciókat lehet megpályázni. Ha meg ott dolgozol már, úgyis kiderül, hogy mire vagy képes.
2012. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hallottatok-e arról, hogy akinek nincs nyelvvizsgája, de már leállamvizsgázott, annak 2012 szeptemberétől nyelvi vizsgát kell tennie, abban a felsőoktatási intézményben, ahol államvizsgázott és ha sikerül a nyelvi vizsgája átveheti a papírját, persze, ez nem egyenértékű azzal, hogy az illetőnek nyelvvizsgája is van! Ez csak egy engedmény azoknak, akik eddig nem tudták átvenni a diplomájukat!


Bevezetés alatt van egy olyan törvényhatározat a Parlamentben, amely 2016-tól kötelezővé tenné a nyelvvizsga megszerzését a középiskolákban, ezáltal a felsőoktatásba, csak nyelvvizsgával lehetne majd jelentkezni!


F/21

2012. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbiról már én is hallottam, de az oktatási törvényeket állandóan változtatják. A diplomához pedig szerintem kell a papír a nyelvtudásról, hiszen ha úgy is jól beszélsz egy nyelvet (anélkül nem sok esélye van az embernek a munkaerőpiacon), akkor le tudod tenni a vizsgát is belőle. Persze, ezzel egy "kicsit" magam ellen kampányolok, hiszen még nincs meg a papírom róla...
2012. febr. 7. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!