Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tanulási tippet adnátok...

Milyen tanulási tippet adnátok a Június 20. -ai ECL nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Olyanok tanácsát kérném akik már siekres nyelvizsgát tettek az ECL-nél. Kiváncsi lennék, hogy ti milyen tnaulási módszert alkalmaztatok, mennyit angoloztatok egy nap és miből. Köszi.
2009. jún. 7. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
én semennyit nem készültem felsőre, de meglett szerencsére, csak annyit, h megnéztem ilyen próbafeladatokat meg angol szövegeket olvastam a netről
2009. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Én 4 évet "tanultam" előtte angolt. Azért idézőjelben, mert szerintem egy vicc volt, ahogy nálunk szakközépben az oroszból gyorsan átképzett tanárnő tanított. A középfokú vizsga előtt két hónappal neki feküdtem, de nagyon. Az olvasott szövegre és íráskészségre nem sokat készültem. Íráskészségre annyit, hogy megnéztem, hogyan kell írni levelet. Hallgatott szöveghez megcsináltam az összes korábbi évi emelt szintű érettségi hallgatott szövegét. Szóbelire pedig kidolgoztam a tételeket, és azokat tanultam meg, vagyis inkább a szavakat, szószerkezeteket. És elég jól sikerült. Mondjuk előtte fél évvel már egyre többet néztem angol nyelvű videókat neten, meg egy-két filmet is, illetve olvastam angol nyelvű könyvet. De ha már ennyi van hátra, akkor én azt javaslom, hogy sok hallgatott szöveg, meg szóbelire tényleg a tételekhez tanulgass, ha nem is magolsz be szöveget (annak nagy értelmét úgysem látom), szavakat, szókapcsolatokat mindenképp tanulj meg.
2009. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az előző turnusban voltam írásbelizni és mivel tudtam, hogy a szóbeli gyenge pontom így a szóbeli vizsgára csak most jelentkeztem. Tehát 20.-án megyek én is...

Az olvasás utáni szövegértésre én annyit készültem, hogy fogtam egy angol tematikus szótárt, leültem és két nap alatt végigolvastam. :D 92% lett. A levelem már ennél rosszabb lett sajna (64%), bár könnyű témák voltak.

Most készülésképp a blackbirdből tanulom a szavakat, angolul nézem a TV-t (nálunk a discovery-t át lehet állítani angolra), angolul nézem a sorzatokat + van egy magazin a speakup, annak a szövegeit hallgatom és csinálom a feladatokat. Meg az 1000 questions-t olvasom.

De nagyon parázok...németből amikor voltam nagyon megszívtam (bár elsőre sikerült), egy olyan lányt kaptam magam mellé párba, aki úgy beszélt németül, mint a géppuska...


De várok egyéb ötleteket, hogyan lehet felkészülni a szóbelire :)

Amúgy 2007 július vége óta tanulok angolul (teljesen nulláról kezdtem), heti 1,5 órában járok magánban.

2009. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Énis tematikus szótárból tanulok. És hányszor olvastad el? Könnyű volt megjegyezni? Ezeketa szavakat csak szóbelin tudtad hasznositani vagy előfordultak a reading-be is?
2009. jún. 8. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!