Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha most 2012. májusában...

Ha most 2012. májusában elkezdek rendszeresen tanulni franciául, reális cél az, hogy 2013-as egyetemi felvételi időszakában (utólag, adatpótlás alkalmával beadva) legyen sikeres B2 komplex nyelvvizsgám belőle?

Figyelt kérdés

2013 szeptemberében akarok továbbtanulni Mesterképzésen, ahova kell még egy B2-es komplex nyelvvizsga.

2013 februárjában adom be a jelentkezésemet, de tudomásom szerint szokott lenni utólagos adatpótlási lehetőség...

Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, amit szinten is tartok.


2012. ápr. 20. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A francia nagyon hasonlít az angolra, úgyhogy nem lesz vele sok problémád. A terved simán teljesíthető, de komolyan kell venni, tehát kb. napi 2 óra nettó tanulás lehet szükséges, ami elég sok. Megfelelő taneszközöket kell beszerezned és a beszédet is kell gyakorolnod.
2012. ápr. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy a francia kéttannyelvű gimiben heti 20 franciaórájuk van a kilencedikeseknek, és ezután még napi 2-3 órát tanulnak, így jutnak el az év végére a középfokú nyelvvizsga szintjére.

Én nem mondom, hogy lehetetlen megcsinálnod, de nem lesz könnyű, az biztos! Legalábbis, ha nulláról indulsz...

2012. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hehh én 3és fél évig tanultma franciát emelt óraszámban a gimiben és a vizgsa előtti 2 hónapban szerztem egy baromi jó könyvet abból csináltam teszteket+ képleírás+szituációk is voltak benne szval elmondhatom hogy abban a 3,5 évben csak nyelvtannal tömtem a fejemet a tanár de az nem volt érdekes ami témákat vettünk az meg olyan unalmas volt... összefoglalva kb 0 tudással érkeztem a nyelvvizsgára és úgy érzem hogy a fordításom lett jó a többi nem igazán remélem a 72 pont azért összejön és átrugnak valahogy. NEKEM NAGYON KELL AZ A NYELVVIZSGA !!!!
2012. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


A 3,5 éves tanulás és 0 nyelvtudás, hát akkor vagy nem tanultál 3,5 éven át, vagy nem 0 nyelvtudásod! Ha abban reménykedsz, hogy sikerül a nyelvvizsga, akkor sztem ez utóbbi az igaz. :)


Amúgy milyen könyvből tanultál? Remélem, sikerül a vizsgád!

2012. máj. 16. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:

france euro express 1-4

1000 question 1000 answers

des mots sans mal

nagy origo és bme nyelvizsga tesztkönyv


ez francia volt :D a des mots sans mal-t sajnos nem sokszor néztem meg pedig tök érdekes

2012. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jaj köszi nagyon szeretném!
2012. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 1000 kérdés 1000 válasz tankönyvcsalád tényleg jó, sőt, igazából ágyúval verébre kategóriás a középfokú nyelvvizsgára készülni belőle.
2012. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!