Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német baráti levél - Nem...

Német baráti levél - Nem tudtam találkozni valakivel. Mire hivatkozhatok, miért nem értem rá?

Figyelt kérdés

Programm am Wochenende


Sie haben einen deutschen Freund, der jetzt Austauschschüler in Ungarn ist. Er wollte Sie am

Wochenende besuchen, aber Sie waren nicht zu Hause. Er hat Ihnen eine E-Mail geschrieben:


Hi!

Ich habe gestern eine Stunde auf dich gewartet. Wo warst du denn? Was hast

du denn gemacht? Melde dich bald, ich möchte etwas von dir hören.

Tschüss

Udo


Schreiben Sie eine kurze Antwort in 40-50 Wörtern.


Hallo Udo,

es tut mir Leid, dass wir uns nicht getroffen haben, aber ich hatte am Wochenende viel zu tun.


Itt mire hivatkozzak? Beteg lett a nagyi? Meghalt a macskám? Beteg voltam?


Ilyen esetekben mi az elfogadható egy érettségin?



2012. máj. 8. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Az "es tut mir Leid..." mondat hibátlan. Az ötleteid, amire hivatkozni lehetne, mind jók.

Ich musste meinen Hund zum Tierarzt bringen. Er wollte weder trinken noch essen. Da habe ich bemerkt, dass ihn eine Zecke gebissen hat. Beim Tierarzt hat er eine Infusion bekommen. Das hat lange gedauert. Jetzt geht es ihm schon viel besser.

Also bitte ich dich nochmals um Entschuldigung.

2012. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!