Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen gyorsan lehet hollandul...

Milyen gyorsan lehet hollandul megtanulni folyékony angol és német nyelvtudás mellett?

Figyelt kérdés
Munkavállalás szempontjából érdeke a dolog kizárólag, sok holland nyelvtudást igénylő hirdetést láttam.

2012. máj. 31. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha előismeretek nélkül a középfok hollandból kb. 500 munkaóra, a holland-német lexikális hasonlóság pedig 75%, akkor ebből megbecsülhető, hogy a német legfeljebb 75%-kal rövidítheti le a tanulási időt, de inkább kevesebbel. Reális lehet pl. felére rövidülő tanulási idővel számolni (250 munkaórával), ha beszélni akarod a nyelvet. Írott szöveget érteni persze ennél egyszerűbb, nyilván már most is megy.
2012. máj. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
48%
Igen, es nagyon jol fizetnek. De ne becsuld le, en is beszeltem angolul es nemetul, megsem sikerult "75%-kal" gyorsabban. Abban igazad van, hogy az ujsagolvasas pl eleg jol ment, marmint az ertelmezese, nem a kiejtes, persze ettol meg nem beszeltem hollandul..
2012. máj. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

07:09


A 75% egy elméleti felső határ, aminél a tényadat csak kevesebb lehet, mint azt írtam is. Szövegértés...

2012. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Sokban hasonlít a német és a holland, de számomra nagy a szakadék a két nyelv között. (Angolul, németül és olaszul beszélek.)


Amsterdam mellett dolgoztam és nem volt szükség a holland elsajátítására. A németet és az angolt általában minden ügyfél beszélte és nem okozott problémát, hogy nem hollandul szolgáltam ki őket.

2012. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jah, nem veled akartam kotozkodni! :) Csak felhasznaltam a valaszod a magyarazatomban.. :D
2012. jún. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!