Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit fejlődhetne vajon a...

Mennyit fejlődhetne vajon a nyelvtudásom, ha fél évig kinn lennék célnyelvi országban, s aktív használója lennék a nyelvnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez elég egyéni és relatív, de azért kíváncsi lennék, hogy mondjuk legalább mennyit ugrasztana a nyelvtudásomon? Most kezdtem olaszul tanulni, heti 2x járok nyelvtanárhoz. Úgy tűnik szeptembertől au pairkedni megyek Olaszországba. Addigra nyilván nem lesz egy kézzel fogható tudásom, csak épp annyi, hogy köszönjek és bemutatkozzak (és egy kiló kenyeret kérjek). De amúgy is azt írták, hogy ha vki nem tud olaszul, akkor legalább angolul tudjon, azzal meg nincs baj. Szóval, ha kinn lennék félévet, akkor annak mennyi haszna lenne így, hogy csak most kezdtem a nyelvet?

2012. jún. 5. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat fejlődnél. Ha most belehúzol, és egészen szeptemberig jársz heti kétszer órára (plusz otthon is sokat foglalkozol vele), akkor egy alapfokú nyelvtudást felszedhetsz addigra. Persze ha elkezdenek ott hadarni neked az olaszok, azt nagy eséllyel nem fogod érteni az elején, de ehhez majd egyre inkább hozzászoksz. De szeptemberig még tényleg sokat fejlődhetsz itthon is, és minél jobb tudással mész ki, annál többet tudsz ott kommunikálni, beszélgetni, nem leszel rákényszerítve hogy az angolt használd, és így jobban fejlődsz.

Sok sikert, és irigyellek, mert ez tényleg sokat fog segíteni. :)

2012. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. jún. 5. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!