Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így érdemes megtanulni majd...

Így érdemes megtanulni majd újabb nyelvet?

Figyelt kérdés

Tudok angolul,oroszul,nyáron kezdem a franciát,2.nyelvem is az lesz angol mellett.Az orosszal nagy álmom vált valóra amúgy,mert hihetetlenül szeretem.És arra gondoltam,hogy ezután a három nyelv után,gimi alatt megtanulhatnék eszperantóul.Nemcsak a papír hajtana(angolból középfokú nyelvvizsga ,,C" típusú megvan,illetve tervezem a továbbiakat),hanem hogy érdekelne a nyelv.Jövőre megyek gimibe.Szerintetek jó ötlet megtanulni eszperantóul?Mielőtt írná valaki hogy inkább az első 3at fejlesszem:angolból van középfokúm,lesz ebből remélhetőleg felsőfok is.nyáron fogom tanulni,őszre tervezem a felsőfokú szóbelit.franciából középfokú szintén lehet,anyukám segítségének,a remek könyvemnek,és véleményem szerinti szorgalmam szerint.Orosz,hát az más tészta.Az meg a véremben van,mehetne az perfektre is.Szóval nem a papírért tanulnám az új nyelvet.Az oroszt is tanulom egyedül,nemsokára segítséggel,és ahhoz képest hogy egyedül tanulom,ahhoz képest jól megy,hatodikos koromba tanultam meg egyedül az orosz írást-olvasást pár nap alatt.Viszont 2 részre oszlik a vélemény:1;miért nekem az eszperantó,még ha érdekel is,hisz 3 másik nagyon hasznos nyelv van mellette,meg nyelvvizsga,meg ezekhez segítség.az eszperantó pedig nem valami hasznos.2;azt is gondolhatjátok/gondolhatom hogy ha 3 élő nyelvet meg tudtam tanulni,különböző(közép,felső,perfekt)szinteken,akkor az eszperantó is menni fog,az semmiség lesz.

u.i.:eszperantóba nem lenne segítség,egyedül tanulnám.



2012. jún. 11. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Az eszperantó ma már senki nem tanulja, legfeljebb azok, akiknek a diplomához kell 1 nyelvvizsga. Az alábbiak miatt nem javasolom az eszperantót:

- Kevesen beszélik.

- Külföldön minimális az esélye, hogy eszperantóul kérj bármit is vagy használd.

- Az az energia, amit belefektetsz egy újabb élő nyelv elsajátításába érdemesebb lenne beletenni.


Szép, hogy ennyi nyelvet tanulsz és szinten is tudsz tartani. Nyelvet mindig érdemes tanulni, mert ez az egyetlen, amit rosszul tudni is jó dolog. :)


Én az ANGOL, OROSZ, FRANCIA mellé a NÉMETET tenném be és ezeket vinném fel középfokra.

2012. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek van hobbija.

Ha az eszperantót csak hobbinak tekinted, akkor szerintem megengedheted magadnak, hogy a 4 évből 3-6 hónapot ráfordítsál.

2012. jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát főleg hobbinak.mondjuk egyik nyárra.:)esetleg egy középfokú nyelvvizsgát belőle,de csak akkor ha elértem azt a szintet.szóval nem az lenne elsősorban a cél.:)és mert alapból nagyon érdekelnek a nyelvek:)
2012. jún. 12. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen "nyelvfan" vagyok. :) Nagyon jó, hogy ennyi nyelven tudsz már, büszke lehetsz magadra, igazán. Nyelvet mindig érdemes tanulni, akkor is, ha mindenből egy keveset. Így fejlesztheted sokat az agykapacitásod, meg öregen se megy el olyan hamar az eszed :) Ha szeretnéd az eszperantót: HAJRÁ! Mindenképp megéri. Érdekel, csinálod, megszokod, és simán végigviheted a felsőfokig is akár. Viszont az valóban kérdéses, hogy ki, hol hányan beszélik, kivel tudnád igazán gyakorolni. Hát akkor sok sikert és kitartást Neked!
2012. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 webnyelv ***** válasza:

Hasznosság szempontjából tényleg kérdéses az eszperantó. Hogyhogy pont erre gondoltál, nem valami másik természetes nyelvre?

Annyi előnye van az eszperantónak, hogy a nyelvanát jól át lehet látni, és jó rálátásod lesz tőle általában arra, hogy egy nyelv nyelvtanában minek kell benne lennie feltétlenül. Hobbiból jó. És az is érdekes, ahogy egyetlen szóból 50 másik szót lehet képezni, tehát a logikát is fejleszti.

Egyébként eszperantó helyett miért nem valami természetes nyelvet gondolsz inkább? Orosz mellé mondjuk egy másik szláv nyelv menne könnyen, vagy angol mellé pl. német vagy holland vagy akár svéd, norvég, ami nagyon könnyen menne, vagy francia után meg a spanyol vagy az olasz menne nagyon könnyen.

2012. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy eszembe jutott az olasz vagy a svéd is.csak gondoltam hogy érdekes lehet az eszperantó,és pont egy mesterséges nyelv:)meg hát gondoltam hogy a francia és az olasz/svéd közé be lehet szúrni,mert sztem egy nyár alatt meg tudnám tanulni:)és annyival többet tudnék,igaz h nem vmi hasznos nyelvnek gondlják,de nem valami gyakori hogy egy gimis pont eszperantóul tudjon;)angol felsőfok+francia(közép és/vagy felső)+orosz+ eszperantó már valami:)nem mindenki tanul oroszt és franciát egyszerre ,angolfelsőfok sincs mindenkinek kilencedikben és az eszperantó igazából csak a ráadás lenne:)
2012. jún. 12. 22:31
 7/7 webnyelv ***** válasza:
Ha szereted a nyelveket, végülis miért ne.
2012. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!