Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelv párhuzamos tanulása...

Két nyelv párhuzamos tanulása - egyik alapfokról, másikat teljesen nulláról? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most járok egy egy hónapos 120 órás intenzív tanfolyamra franciából. Újrakezdő vagyok, és várhatóan a B1-es közeli szintre jutok a végén (leszámítva a magnós hallás utáni szövegértést...).


Miután lesz egy erős alapom franciából, el lehet kezdeni tanulni a spanyolt vagy olaszt mellette? Sokan azt mondják, hogy legalább középfokon legyen valaki, mielőtt másik nyelvbe kezd. Tényleg annyira "szent" az a szint, vagy ez csak egy a sok sztereotípia közül?


Melyiket célszerű, melyik "könnyebb" - a spanyol vagy olasz? Angol felsőfokú és francia alapfokú nyelvtudás ismeretében?


Türelmetlen vagyok, mert szeretnék több nyelvet megtanulni, ill. azért középiskolákban is két idegen nyelvet tanítanak, és kevés az, aki középfokúval érkezik oda...mégsem okoz gondot a másik nyelv elkezdése, tanulása sem. :)


Angolból aktív felsőfokú tudásom van.


30/N


2012. júl. 14. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

nem jó ötlet. kell egy biztos középfok egy nyelvből, mielőtt nekiállnák egy új nyelvnek... mert egy másik nyelv tanulása elkerülhetetlenül halványítja az addig tanultakat, és ha az bizonytalan alapokon áll, akkor az egésznek annyi. másrészt meg szerintem a hatékony nyelvtanulás során teljesen belemerülsz az adott nyelvbe, sokat foglalkozol vele és intenzíven, és ezt hatékonyan 1 nyelvvel lehet megtenni.

hova rohansz..? nem a mennyiség számít, hanem a minőség. inkább legyen egy biztos franciatudásod, minthogy épphogy meg tudj szólalni franciából plusz még egy nyelvből... nagyon nem ajánlom.

én angol és francia mellé spanyolul tanulok pár éve és nagyon szeretem. az olasznál elterjedtebb, és ez csak személyes vélemény, de szerintem szebb, pörgősebb is.

amúgy saját tapasztalatból nem javaslom ezt az egészet, nyelvtanár édesapám nyomására most oroszul is tanulok a francia és a spanyol mellé, és nagyon nem működik a dolog hatékonyan.

20/L

2012. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekiállnál*
2012. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Érdekes az, hogy másnak nem ajánlod a két nyelv párhuzamos tanulását középfok előtt, de te magad mégis azt teszed. :) Miért? Főleg még fiatalabb korban hova rohansz, miért siettet téged főleg egy nyelvtanár? Érdekes helyzet!

Tényleg érdekelne a dolog. Kérdéseim érdeklődőek, nem kritizálásnak szántam...

Köszi a választ!

2012. júl. 14. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szent az a szint, hanem emberfüggő, hogy megy-e egyszerre.

De úgy vélem általában nem fog menni. Ettől persze meg lehet próbálni.


Én úgy választanám meg a prioritásokat, hogy 3/4 részben francia. 1/4 részben a másik nyelv. Tehát minden nap egy kicsit foglalkoznék a másikkal, de ez inkább csak ismerkedés lenne a nyelvvel. Aztán majd ha a francia megvan, lehet emelni a másikat.


Szerintem Magyarországon több értelme van az olasznak.

Európában többen vannak. Ha nem akarsz Dél-Amerikában élni, vagy esetleg Észak-Amerika déli részén, akkor annyira nem hasznos.

Másrészt Magyarországhoz is Olaszország van közelebb, a gazdasági kapcsolatok is kicsit erősebbek az olaszokkal. (Több az olasz nyelvet igénylő álláshirdetés, mint a spanyolt, ez tény.)


"ill. azért középiskolákban is két idegen nyelvet tanítanak, és kevés az, aki középfokúval érkezik oda...mégsem okoz gondot a másik nyelv elkezdése, tanulása sem. :) "


Én meg úgy gondolom, hogy igenis tud gondot okozna.

2012. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hobbikertesz válasza:
Én, pont azt hallottam hogy több nyelv párhuzamos tanulása megkönnyíti a nyelvtanulást nem pedig kizárja egymást.
2013. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hobbikertesz!


Tudnál hozzá forrást adni, miszerint segítik egymást a párhuzamosan tanult nyelvek? Köszi!

2013. jan. 24. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!