Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai nyelvizsgán szakmai...

Szakmai nyelvizsgán szakmai tudás is kell, vagy elég a szakmai szókincs?

Figyelt kérdés

Turisztikai vagy üzleti nyelvvizsgán gondolkodok, de nem ezen a területen tanulok. Szakmai tudásra is szükség van (pl. fogalmak definiálása), vagy elég általánosságban beszélgetni, ha tudod a szakszavakat.

Pl. ilyesmikre gondolok, hogy tudod egy étel hozzávalóinak angol nevét, de a receptet nem tudnád elmondani, mert nem ismered.:)


2009. júl. 15. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz, ha egy kicsit belenézel a szakmába is, különben nem tudsz róla beszélgetni még magyarul sem, nemhogy egy idegen nyelven.

Egy ismerösöm pl. azért bukott meg a nyelvvizsgán, mert valami autó - fék témájú kérdést kapott és mivel magyarul nem tudta volna megválaszolni, természetesen nem sikerült értelmes dolgot összehoznia.

2009. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én vendéglátásból csináltam szakmai közepet. Tudni kellett az ételkészítési műveleteket, recepteket, felszolgálási módokat,Kül. vendélátói szituációkat. Fogalmazást írni ebben a témában.Pl. konyhai kisgépek szerepe a vendéglátásban, egészséges táplálkozás, reformkonyha.Szóval, magyarul is képben kell lenni nagyon.
2009. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor lehet inkább az általános nyelvvizsgát választom.

2009. júl. 15. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Az általános vizsgánál is lehetnek meglepö kérdések - mint az ismerösömnek az autóról - és ha valaki azt se tudja, hogy van benne fék, annak nehéz róla mesélni...
2009. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!