Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Arab online nyelvtanulásra...

Arab online nyelvtanulásra van lehetőség? Szeretnék megtanulni, de vidéki vagyok, nem tudok iskolákba járni, ezért szeretnék online, vagy levelező jelleggel.

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Pimsleur Arabic course. Rosetta Stone courses. Ez mind angolul van, és csodajó!!!! Én is így tanultam meg az alapokat és annyira be tud rögzülni a Pimsleur, hogy kapásból megy pár dolog. Bár, az első 10 lecke tényleg nagyon alap és monotonnak tűnik de megéri, hidd el.
2012. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia 1. válaszoló!


Rosetta Stone-nal is van esetleg tapasztalatod? Megosztanád?


Pimsleurt az előírás szerint használtad: naponta 1 leckét, vagy többet is?


Milyen szintre juttat el a Rosetta Stone és a Pimsleur?

2012. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hello. A Rosettát nem használtam, de sokáig megvolt. Pedig eléggé felkapott. Azzal van könyv is, bár nekem az nem jött be, mert pl buszon nem tudtam tanulni. vagy például monoton órákig tartó sorakozás alatt stb Gyorsan meg is feledkeztem róla. A Pimsleurt feltöltöttem a telefonra és hallgattam. Egy leckét minél többször, és addig nem léptem tovább, amíg 99%-ra azt az adott anyagot nem sajátítottam el- de ezt majd mondja a hanganyag is. Viszont csak ismétléskor hallgattam nyilvános helyen, ugyanis akkor fog működni a pimsleur módszer, (ezt tényleg be kell tartani!!) ha hangosan ismételsz. Nem suttogva hanem teljesen ugyanúgy, ahogy az audio kéri.

Vicces volt, amikor egy szituációban úgy adódott, hogy kérdezték hogy tudok-e arabul és (állítólag az arab ismerőseim szerint) hibátlan arab kiejtéssel közöltem hogy még nem tudok. Nagyon értetlenek voltak mert azt hitték hogy csak szórakozom velük:)

Visszatérve a hallgatáshoz. Akkor fogod megtanulni, ha leállítás nélkül minden egyes fordítást kapásból tudsz mondani. Akkor mehetsz a következőre. Nem érdemes elsietni, mert akkor viszont csak a rövidtábú memóriád használod, nem véletlen a napi 1 lecke.

2012. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Köszi szépen a gyors választ!

Azt lehet tudni, hogy a Pimsleurnek mekkor a szókincse kb.?

2012. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem nagy. Sőt, kicsi. Ezt alapként tudod használni.
2012. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem a két legjobb könyv ha már tudsz angolul

az assimil arab

[link]

és a teach yourself arab

[link]

mind a kettő középfokig vezet el.

a többi nyelvkönyvüket is ajánlom figyelmetekbe!

többek között ezt ajánlja alexander arguelles

[link]

temérdek videója van fenn a neten ahol mindent elmagyaráz

és mozes mccormik

[link]

akinek szintén sok videója van amikből sokat lehet tanulni

2012. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem hogy az assimil arabot nem csak angolul hanem németül és franciául is meg lehet kapni ráadásul franciául a haladó kötetet is plusz még egy sereg arab nyelvkönyvet és szótárt is.

[link]

[link]

2012. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ezek a linkek működnek is? :( én is belekukkolnék. Úgy látom drága mulatság ez is.
2012. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem tudom miért nem működött a link mindenesetre itt van egy másik:

[link]

egyébként ami meg jó minőségű és működik is az meg mindig drága.

de tényleg megéri megvenni

2012. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
psssszt, de nekem a pimsleur ingyen jött le. ;)
2012. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!