Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc szóbeli?! " Tudnátok...

Telc szóbeli?! " Tudnátok segíteni nekem? "

Figyelt kérdés

Sziasztok, bocsánat tudom,hogy már van egy halom telces nyelvvizsgával való kérdés,de 16 éves lány vagyok és holnap megyek Telc B2 angolra és borzasztóan izgulok a szóbeli miatt..:/

Az a baj,hogy ha még magyarul kell felelnem akkor is össze-vissza habogok nem hogy ha még angolul,beszéd hibám is van (nem feltünő) és áááá.

Tudnátok tippeket adni?

Azon kívül,hogy lazítsak,mert az nem megy.. mit tegyek ha szóhoz se jutok majd?? Meg attól félek,hogy ez miatt a társam fog megbukni és meg ülök ott,mint egy barom és azt sem tudom,hogy mivan és sajnos ilyen frusztrált helyzetekben a sírva fakadás küszöbén álok.


Volt köztetek olyan aki megbukott szóbelin? Mennyire voltatok bénák?

Sajnos úgy érzem,hogy megvan bélyegezve a bukásom:/ Volt aki így érezte vizsga előtt?



2012. aug. 10. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Én végig bénáztam, életemben olyan rossz nem volt és 100%-ot kaptam rá...


Szóval ne aggódj, ha úgy is érzed, hogy rossz, akkor lehet tévedsz! Elég könnyű a dolog és másik diákkal fogsz beszélgetni és valószínűleg ő is úgy fél, mint te.

Szóval nyugi!

2012. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
szia, én is holnap megyek angol Telc B2 angolra és ugyanígy érzek...:D remélem kicsit túlreagáljuk. Te melyik városban vizsgázol?
2012. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első: gratulálok!:D és köszönöm

második: írtam privibe:)

2012. aug. 10. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is parázok a holnaptól, de én is olyanokat hallok, hogy a szóbelit mennyire rossznak hitték, aztán milyen jó lett. Kitartást és sok sikert nektek! :D Én a language elements résztől fosok. :D A többi lekopogom, jól megy. :) 18L
2012. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hello! No para! Keep calm and similar commonplaces.


Tehát tegyük fel, hogy már a magnóhallgatás megvolt, és most mentetek be a terembe, hogy felkészüljetek. Megkapod a feladatlapot, van negyedórád felkészülni. Van egy firkapapírod, ha semmi sem jut eszedbe, akkor is írjál rá valamit. Aztán hívnak vizsgázni. Ha belépsz az ajtón, meg ne szólalj magyarul!

Ha úgy érzed, hogy nem jutsz szóhoz, mondd azt, hogy "I'm sorry but i believe I must interrupt you because...", és akkor mondod a magadét. Meg lehet helyeselni is, hogy "yes, I agree with you" vagy "no, in my point is...".

Melyik városban vizsgázol? Mert holnap én is megyek, hátha ugyanott.

2012. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szóbelitől komolyan nem kell félni, nagyon rendesek! :-) Még nem hallottam olyanról, aki megbukott volna.

A prezentációs témák közül remélem átnézted azokat, amik gyakran ismétlődnek, akkor meg baj nem lehet. A 2. résznél nekem tök rossz témám volt, alig sikerült felfognom, hogy miről van szó. Kérdezték, ki kezdi, mondtam, hogy kezdje a párom, meghallgattam a véleményét és azzal legalább felfogtam, hogy mi a szöveg lényege és utána beszéltem arról. Ha te is így járnál, csináld ezt. Ha még úgy sem jössz rá, hogy miről szólj, érts egyet a társaddal és fogalmazd át kicsit a véleményét. A szituáció meg nem lesz vészes. Nem lesz ott gond, ne izgulj. Én is nagyon féltem, bár már jó sok év angol tanulás és gyakorlás volt mögöttem, gondolom mögötted is. Minden rendben lesz! :-) Sok sikert! :-)

2012. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen,kidolgoztam annyi tételt amennyit csak tudtam,aztán mostmár lesz ami lesz!:D Remélem a legjobbakat és mindenkinek sok sikert aki holnap vizsgázik majd írjatok,hogy.hogy sikerült,én is írok.

Mégegyszer köszönöm.

2012. aug. 10. 21:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Hehe emlékszem én lusta voltam tételt kidolgozni... 1-2 darabot és a szókincset megnéztem hozzá és gondoltam lesz ami lesz.


Ez is jó módszer ám.

Első voltam. :)

2012. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de nekem nagyon rossz a szókincsem,ezért is félek..
2012. aug. 10. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Én C1-en voltam, és akkor még elég rossz volt a kiejtésem, természetesen ideges voltam, hebegtem, megálltam gondolkodni, hibáztam, stb. Aztán a szóbeli részre 99%-ot kaptam, mert abban a részben, amikor össze kellett foglalni, mi minden hangzott el az egész vizsga alatt, egyszerűen MINDEN kiesett a fejemből, semmire nem emlékeztem, ki mit mondott, és nem tudtam megszólalni :/



Tehát csak azt tudom mondani, mint a többiek, hogy kedvesek, jóindulatúak a szóbeli vizsgáztatók!


(Én Tbányán voltam tavaly)

2012. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!