Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges naponta 100 német...

Lehetséges naponta 100 német szót megtanulni?

Figyelt kérdés
Vagy ez túl sok ahhoz hogy maradandóan a fejemben maradjon?
2012. aug. 25. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
túl sok
2012. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
szerintem is sok, max a felét tanuld szerintem, de inkább még annál is kevesebbet, és akkor is ismételj folyamatosan. És olvass is mellé, vagy nézz tv-t, ha van lehetőséged rá, úgy sokkal könnyebben rögzülnek a szavak. Én olvasni nem szeretek, de tv-t rengeteget néztem annó, az nagyon nagyon sokat segített nekem. Sürgősen kell vmire felkészülnöd? Én ilyen sos-ban készültem az angol közép érettségire annó, májusban írtam egy 30%-os... próbaérettségit órán, nyáron kb. két hónapig jó sokat angoloztam, átvettem az egész nyelvtant, mert nagyon hiányos és kusza volt minden, és sok szót is megtanultam. Októberbe 95%os érettségit írtam, de azoknak a szavaknak már a harmadát se tudom, az tuti...
2012. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha meg is tanulod, elfeljted hamar azokat a szavakat amit nem használsz.Tanulj meg párat(20-25 szerintem elég) és azokat próbáld használni, tanulsz hozzá mindig új szavakat és azt is beépíted mondatokba, valahogy össze kapcsolod a régiekkel és úgy megmarad.
2012. aug. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 webnyelv ***** válasza:
100%
Ha pl. már középfokon vagy és így akarsz újabb szavakat tanulni, akkor talán lehet értelme, de így se sok. Mondatokat kellene inkább alkotni a szavakkal, gyakorlatban kéne használni a szavakat.
2012. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%

Sok az. És magolással még inkább felesleges.

Relaxa anyagát használhatod, ha azt folyamatosan csinálod, akkor leckénként kb. 100 szót tanulsz meg, de napi szinten még azzal se tudsz annyit megtanulni szerintem, h használni is tudd, ha meg csak passzívan tudod úgy meg sokat nem érsz vele el.

2013. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet, ha csak azzal foglalkozol, 10 órát alszol vagy többet, tarts szüneteket
2014. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. Csak utana ne legyel rest atismetelni oket. Voltam nemetorszagban es ott rendesen kellett tanulni a szavakat. Az egeszet ugy kezdtem.hogy elso nap 20 utana 40 es igy tovabb 100-ig, majd hetvegen az osszeset atismeteltem. Az elfelejtett szavakat pedig beraktam a jovo heti szolistaba. Szoval vegulis felejtettem el szavakat, de emberesen tanultam. :) amugy szerintem egesz fejben dol el.
2017. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen szinten ?
2018. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hosszú távon átlagos emberi képességekkel nem lehetséges. Ha szorít az idő és csak néhány hónapra kell megjegyezni, akkor lehet, vagy ha nagyon-nagyon jó a memóriád.
2021. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!