Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megkezdődött az iskola, tele...

Megkezdődött az iskola, tele van az oldal német nyelvű házi feladatokkal. Senki nem tanul az iskolában?

Figyelt kérdés

Amin meglepődtem, egyszerű alapkérdés. Hogy hívják, hány éves, hol született és azt írja, hogy nem találja a könyvben.

Nem értem, hogyan akarják megtanulni a nyelvet, ha minden leckét itt kérdeznek meg.

Milyen könyvük van, ha nem találják benne, amit a tanár feladott.

Én szívesen segítek, és tényleg azért vagyok itt az oldalon, hogy segítsek, de amikor kihasználják az embereket, mert arra lusták, hogy megnézzék a könyvben, mit is tanultak, hát ezt már nem tudom szó nélkül hagyni.

Tudom, hogy már többen írtak ilyet, tudom, hogy semmi értelme, de mégis kíváncsi vagyok értelmes véleményekre.

Más ezt hogy látja?


2012. szept. 10. 10:13
 1/7 webnyelv ***** válasza:

Nekem ez nem tűnt fel, pedig általában visszamenőleg is elolvasgatom a kérdéseknek legalább a címét. De lehet, hogy csak nem vettem észre.

Igen, mondjuk tényleg kéne tudni önállóan tanulni.

Nekem a szinten tartásban segít, ha néha itt lefordítgatok néhány mondatot, rövidebb szövegeket.

2012. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szívesen segítek ezen az oldalon, sokszor írom is a kérdezőnek (már inkább privátban), hogy nyugodtan kérdezzen ha nem ért valamit, szívesen segítek, leellenőrzöm a próbálkozásait, kijavítom az esetleges hibákat.. ha fontos a segítség visszaküldi a lefordítandó szöveget, én hülye fejjel megírom (a leckéjét) és még csak egy köszönömöt se dob vissza... Sajnos ilyenek ezek a mai fiatalok, mit vársz tőlük?

Tisztelet a kivételnek, a lepontozók tuti nem ezt a tábort képviselik! :P

2012. szept. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a "mai fiatalokat" a "mai szülők" nevelték. Szóval nem kéne általánosítani, mert ha annyira akarsz, akkor inkább a nevelésre alkalmatlan, balfék szülőket kéne okolni a gyerek töketlenkedéséért.
2012. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 webnyelv ***** válasza:

Változik a világ. Nem lehet fegyelmezni, nem szabad, mert a gyereknek is jogai vannak. Lassan a gyerek mondja meg a szülőnek és a tanárnak, hogy mit lehet, és elkényelmesednek. Egy idő után elvárják sokan, hogy kiszolgálják őket, és a tanár és a szülő is a szobapincér szerepet kezdi felvenni.

De általánosítani tényleg nem lehet!


Az tényleg fura, hogy a tanár sem tanította és a könyvben sincs benne, amit tudni kell, bár előfordulhatnak ilyen tanárok. Azért a tanuló mellett szóljon, hogy legalább érdekli, hogy meglegyen a házija és ide jön, hogy feltegye a kérdést.

2012. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is azt mondom, hogy azért vannak a tanulók között értelmesek, akik nem itt tanulják meg a leckéjüket.

Itt nem csak a németre gondolok.

Valóban nem lehet általánosítani, lehet, hogy ez csak egy szűk réteg, mert sokszor találok visszatérő neveket.

Az pedig valóban pozitívum, hogy legalább a lecke megírása fontos nekik.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. szept. 11. 09:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Senki nem tanul az iskolában?


-----

Nem, mert a tanárok is itt oktatnak!...:)))

2012. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez jó! :D
2012. szept. 24. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!