Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul tudók! Hogyan kell...

Angolul tudók! Hogyan kell kiejteni az alábbi szavakat?

Figyelt kérdés

Tough

Double chin

Dreadlocks

Dyed

Ponytail

Crew cut

Fringe

Efficient

Annoying

Jerk



Ha lehet,nem fonetikusan...

Megköszönném:)


2012. szept. 11. 20:33
1 2
 1/11 Timiike K. válasza:
A Google forditoba ha beirod ezeket ugy,hogy angolrol-magyarra szeretned forditani alol van egy kis jel,amire ha rakattintasz kiejti a szavakat helyesen angolul.
2012. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

táf

dáblü csen

drídloksz

dájd

ponitel

krúkát

frendzs

efisönt

anojing

dzserk


Ajánlom az oldalt: [link]

2012. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
dábül, poniTÉL, frindzs, én ezeket így mondanám
2012. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

no, én meg azt mondom - nagy eséllyel újabb piroskezecskékért (de már kezdem megszokni :P)-, röpülne is az egyes, ha nekem dábüloznál - brrr!!!


[link]


:)

2012. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Nem akartam feleslegesen irni,de latom,ez nelkul nem ertheto. Igen,ISMEREM A GOOGLET,ahogyan MINDENKI,de mivel telorol vagyok,igy ezen nem oldhato meg. Szoval szerintem mindenkinek jobb ,ha a Google valaszokat hanyagolja. Akkor ne valaszoljon...

Ez a forvo oldal tetszik,koszi:)

Howsay oldalt ismerem,de szinten az a gond,hogy telefonon nem jatsza le jol,igy csak max gepen veszem hasznat.de azert koszonom:)

Meg en azt hittem,h aki jol tud angolul,vagy csak siman tud,annak nem nagy erofeszitesbe telik leirni,ezt a par szot.

2012. szept. 11. 22:21
 6/11 anonim ***** válasza:

OK, én nem értek a telókhoz (max. telefonálásra használom őket), és nem tudhattam - bocsi


ami az utolsó megjegyzésedet illeti, szerény meglátásom szerint, pont az aki tud, pláne jól tud angolul, nem ír le olyasmit, hogy dáblü, mer' nincs olyan angol szó; ill. egyáltalán nem ír le úgy, mint a kettes és hármas (még akkor sem, ha egyébként ezt kérted:)

tudom, hogy innentől csúnya, gonosz és vasorrú bába tanárnéni vagyok, de már a legelső órán (harmadik-negyedikben) megtanítom a gyereknek, ha így le mer írni valamit, nem is mondok-kérdezek semmit, automatikusan írom be neki az egyest -- hajlandó vagyok százszor-ezerszer elismételni a kiejtést, de ezt neee!!! -- saját angoloddal tolsz ki, ha így ősz elején megtanulod, hogy poniTÉL :)))

2012. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,de most itt arrol van szo,hogy leirtam nehany szot,ezeknek kiejteset kertem....Nem arrol van most szo,hogy akkor en majd igy irom le,vagy majd igy tanulom meg! Nekem az angol masodik nyelvem,tavaly vettem fel,nekem nagyon uj meg. Es igenis jol jon ,ha valaki(tanaron kivul) elmondja ,leirja,hogyan kell kiejteni Még Ha csak leirja,nekem megfelel:)


Ha tanitod a nyelvet,akkor igazan leirhattad volna az alabbi szavak kiejteset,ahelyett,hogy leirod a velemenyed...-.-mert valljuk be,nem ez a kerdesem!

2012. szept. 11. 23:13
 8/11 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, tényleg nem akartalak megbántani, kérlek ne haragudj, de egy igazi angolos számára teljesíthetetlen a kívánságod, azon egyszerű oknál fogva, hogy a [tʌf] még véletlenül sem azonos a "táf"-fal, és ha egy angolnak azt mondod, hogy dáblü csen, előbb értetlenül rád mered, majd jobb esetben visszakérdez, hogy talán Jackie Chanre gondoltál (bár a Chan és a csen sem azonos kiejtésű)


Mindegy, még egyszer elnézést kérek a "kioktatásért", sajnálom, ha bárkit is megbántottam, nem állt szándékomban, s tudom, nem mentség, hogy a hideg lel az angol nyelv ilyesfajta kitekerésétől.

Csak annyit ígérhetek, messzire kerülöm ezentúl a témát.


További szép napot kívánok!

:)

2012. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen,akioktatas szo pont megfelel,eltalaltad! Nem tudom,feltunt-e,de az utolso valaszodban is ezt tetted!

Helyes,helyes,keruld is a temat!

2012. szept. 12. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de nem ismerem ezeket a fonetikus jeleket, így csak magyarosan leírva tudom őket leírni. De szerintem kezdő szinten megfelel így kiejteni, "táf"-ként, minthogy mondjuk "tág"-ként. Kicsit hunglish nyelvjárás, persze, de szerintem jó felé visznek el nagyjából amiket én meg az előttem író kolléga írt...
2012. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!