Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerűen képtelenség, hogy...

Egyszerűen képtelenség, hogy eljussak egy jó angol szintre, pedig rengeteget gyakorlom. Más itthon hogyan csinál több felsőfokú nyelvviszgát is?

Figyelt kérdés

A középfokúm meg van, de használat szempontjából nem ér semmit. Nem tudok folyékonyan beszélni, ha nézek egy angol vagy amerikai tévéműsört semmit nem értek belőle. Nagyon szeretnék folyékonyan beszélni, de nem tudok. Sokat gyakorolok, tudom a szabályokat, de az összetettebb mondatokat nem tudom összerakni, nem tudom megérteni. Vannak külföldi nem angol anyanyelvű ismerőseim, velük baromi jól el tudok beszélgetni, de egy angol anyanyelvű embernek egy mukkját sem értem, ráadásul bariomi frusztrált leszek.


Van akaraterőm, sokat tanulok, két diplomát is meg tudtam csinálni, csak ezzel a nyelvvel nem tudok dűlőre jutni. Angliába csak ezért nem akarok kiköltözni, de lehet ez lenne az utolsó megoldás?


Hogy tud valaki más itthon megcsinálni több felsőfokú nyelvvizsgát is simán. Én ettől a középfokútól is vért izzadtam. :(


Nagyon el vagyok keseredve! :(


2012. szept. 16. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt azért ez nagyban nyelvérzék kérdése, azért nehogy azt hidd, hogy minden 2. ember otthon felhozza magát egy felsőfokú szintre.

Másrészt ez a baj úgy általánosságban a magyar nyelvoktatással, nem tanítanak meg bennünket beszélni, aztán ha az ember oda kerül görcsbe rándul a gyomra, aztán a negatív élmény miatt legközelebb pláne nem mer majd beszélni.

Egyrészt nézz filmeket/sorozatokat csak angolul, eleinte felirattal aztán angol felirattal, ha valamit nem értesz állítsd le és nézd meg mit jelent a szó, aztán már anélkül. Illetve próbálj angolul gondolkodni, próbáld a nap végén fejben végigvenni mi is történt veled aznap, mit is olvastál, stb. Rá kell vezetned magad ezekre, illetve amit javaslok, hogy ne csak amcsi filmeket nézz, próbálj ismerkedni minél több akcentussal.

És szerintem inkább fogadj fel egy nyelvtanárt, ne abból indulj ki, hogy másoknak hogy megy, hanem hogy neked hogyan, és ha saját bevallásod szerint nehezen ment a közép szerintem nem ártana eljárni egy kurzusra vagy felfogadni egy nyelvtanárt.

2012. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Effortless English-t próbáld ki !

[link]

Speciális nyelvleckék amiket sokszor meg kell hallgatni, 1-2-3 hétig minden nap.Tényleg sokat segít. Már az egyharmadán túl vagyok, javult a hallás utáni értésem és már tudok beszélni folyékonyan,egyelőre korlátolt szókinccsel, de mint mondom, még kétharmad hátra van és abban még lesz sok új szó is egyúttal. Felsőfokig visz fel a tananyag!

2012. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha írásban sem érted az összetettebb mondatokat, akkor fejleszteni kellene még a nyelvtani tudásodat, meg esetleg angolul olvasni.


A szóbeli értés pedig, ha írásban már megy minden, kizárólag gyakorlás kérdése. Én tényleg jól tudok angolul, laktam is kint Angliában, az első perctől kezdve nem volt túl sok problémám azzal, hogy megértessem magam vagy megértsek másokat, de még én is találkoztam kint olyan emberrel, aki beszélt hozzám, én meg csak pislogtam rá, és azt gondoltam, hogy "hát, azért biztos angolul beszél, elvégre Angliában vagyunk..."

2012. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel nagyon egyet értek.

Ugyan sajnos ez nem a leggyorsabb megoldás, de ha sok angol dogot nézel/hallgatsz akkor rád ragad és adott dolgokhoz kötve az, hogy xy dolgot miként ejtenek ki/mit jelent/mikor használják stb.

Lehet tanárhoz menni, meg bújni a szótárakat illetve párbeszédeket gyakorolni de ha már eljutottál oda, hogy megvan a középszint akkor elviekben van benned annyi, hogy csak a valós helyzeteket kell vagy egy film/sorozat vagy jobb esetben akár ha lehetőséged van rá Angliában gyakorolni. Annál nincs jobb.

Szerintem egy bizonyos szint után, mikor már az ember tisztában van rengeteg kifejezéssel, nyelvtannal akkor már nem segít ez a fajta tanulás mert egyszerűen elfelejted és nem tudod olyan jól alkalmazni.

2012. szept. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ne érezd frusztráltnak magad. Egy középfokot esetleg egy felsőt összeharácsolni nem olyan hű de nagy szám. Természetesen jelent egy szintet, de azért lássuk be, különbség van a 61%-os felsőfokú nyelvvizsgapapír és a 99-100%-os között. Méghozzá elég nagy. Arról nem is beszélve, hogy a nyelvvizsgákra célirányosan lehet készülni. Ne érts félre, nem szeretném lealacsonyítani ezeket a papírokat, de a nyelvvizsga és az aktív idegennyelv tudás sok esetben két nagyon különböző dolog. Engem is szoktak kábítani ilyenekkel (egyetem), aztán amikor beszédre kerül a sor, kiderül, hogy nem is olyan felsőfokú az... (:


Nagyon jó szintet el lehet érni idegennyelvekből, lehet folyékonyan beszélni, de a nyelvtudás folyamatosan fejlődik, aminek nem a felsőfokú nyelvvizsga vet véget, és hamar elkezded felejteni ha nem használod.


Én azt mondom, nem a papírt kell gyűjtögetni, hanem beszélni kell tudni. Munkahelyen a papírt beleírhatod az önéletrajzodba, de ha interjúra kerül a sor, akkor kiderül, hogy valójában mit tudsz.


Egyébként néhány nyelvzsenitől eltekintve senki sem csinál felsőfokúkat simán, még ha ezt is akarják elhitetni veled. Van aki könnyebben tanulja a nyelvet, ez tény. Ő jó eséllyel másban gyengébb. Ne hagyd, hogy elvegyék az önbizalmad.

2012. szept. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne érezd magad frusztrálnak, ne légy elkeseredve:))Én személyesen ismerek olyan lánykát, aki itton nem tudta megszerezni németből még a középfokút sem a diplomájához.Kiment Spanyolországba, egy szót nem tudott spanyolul, mikor én beszéltem vele erről, elmondta, hogy most már megértené a németben az 'es gibt'-et, amit anno nem bírt felfogni.Spanyolból szerzett felsőfokút, így kapta meg a diplomát 6 év múlva, s mindezt csak azért ilyen későn, mert állandóan halogatta a nyelvvizsga időpontját, nem hagyta magyát meggyőzni, hogy sikerül, mert ...talán ott élt benne a régi sikertelenségtől való félelem.Nem szabad félni.Tanulni kell a gyerekektől, anyanyelvünket azért tudjuk megtanulni, mert nem félünk megszólalni.S a zseniket leszámítva senki nem két hónap v.akár egy év alatt sajátítja el ezt a képességet sem, nem igaz?Fel a fejjel:))Sikerülni fog, rajtad múlik most már..
2012. szept. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!