Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyibe kerül egy középfokú...

Mennyibe kerül egy középfokú nyelvvizsga? Mennyi idő alatt lehet letenni? És melyik nyelviskolába érdemes beiratkozni (lehetőleg Székesfehérváron)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Max 20000 körül lehet. Én egy éve voltam Euroexamen Fehérváron, na arra ne menj. Sikerült, de rohadt nehéz volt. Én voltam a gimiben legjobb angolból az osztályban, de alig lett meg. Barátnőm kb. fele annyit tud angolul, mint én, és neki 100 %-ot adtak szóbelin a Telcen. Itt meg nagyon "érdekes" volt, hogy 5 részfeladatból 3-ra 64 %-ot kaptam, és 65-től van meg a nyelvvizsga. Azt hiszem, ezt most már levitték 60-ra, mert ők is rájöttek, hogy nehéz... Csináltam másfajta nyelvvizsgának a felsőfokú feladatsorát, és meglett volna a felsőfok, itt meg a közép is épphogy csak. Meg itt rögtön úgy kezdték írásbelin, hogy aki már harmadszor-negyedszer van itt, az tudja, milyen feladatok lesznek... Biztató. Kb. 50-en voltunk írásbelin, és mikor mentem átvenni a bizonyítványt, láttam a listán hogy a felének sem sikerült. Talán 15 embernek...
2009. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha az euroexam nehéz volt, akk grat.


én ECL-en voltam. Állítólag nehéz, nekem mondjuk a felsőfokú is könnyű volt.


22.000 forint volt mindkettő (külön-külön). Ha jövőre akarsz egyetemre jelentkezni,akk a decemberi vizsgákra jelentkezz. Szedj le angol nyelvű filmeket magyar felirattal, fejleszd a szókincsed, esetleg különtanár, és menni fog :)

2009. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Gondolom te nem 2 éves nyelvtanulás után mentél Euroexamre, és volt külön tanárod, aki felkészítsen, nem magadtól tanultad meg a nyelvet. És különben elsőre meglett. Nem önszántamból választottam azt, hanem ösztöndíjként nyertem el a lehetőséget, nem volt időm készülni rá, és fogalmam nem volt, hogy milyen feladatok lesznek. Gondolom ha te is ilyen helyzetben lettél volna, nem lenne akkora a szád.


Bocsánat a kérdezőnek...

2009. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
A nyelvvizsga nagyjából 30-40 ezer forintba kerül. És az euroexam tényleg nem a legdurvábbak közé tartozik. A telc még kevésbé. Ha gyorsan akarsz nyelvvizsgát telcre menj.
2009. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
TELC-et most emelték tavasszal, a komplex 29 000HUF.
2009. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Telcen ha jól tudom csak komplex van, tehát ha csak írásbelizni vagy szóbelizni megy valaki akkor is 29 ezer.
2009. aug. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó kettő jól mondja.


én most mek aug 15-én telcre, komplexre, és így 29000. De ha megbukok írásbelin vagy szóbelin, és újra telcre megyek, akkoris 29000-t kell befizetni. gáz, de ez van.


az origó olcsóbb, bár nem tudom fejből, hogy mennyi.

de persze ne menjünk bele, hogy mindenhol mások a feladatok. nekem a telc a legszimpibb, azért választottam.

2009. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!