Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná angolból,...

Valaki elmagyarázná angolból, hogy mikor melyiket kell használni? Many, much, little, few, a little, a few, any, some

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy melyiket kell kérdőben/tagadóban illetve kijelentőben használni? És hogy melyik után áll megszámlálható vagy megszámlálhatatlan? Ez valahogy soha nem ment a fejembe, pedig már tavaly vettük, és nyáron is foglalkzotam az angollal, általában sikerül is, de aszerint csinálom, hogy melyik hangzik jól a mondatban.

2012. okt. 21. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

MANY - megsz. sok

There are many people in the the park.

There are not many people there.

Are thre many people there?

MUCH - nem megsz. sok

There is much support out there.

Is there much support?

There is not much support.


LITTLE - nem megsz. - egy kevés (sajnos)

There is little compassion in his heart.

A LITTLE - nem megsz. - egy kevés (szerencsére)

There is a little compassion in the deeps of his heart.

A LITTLE - egy kicsit

She is a little short sighted.

Help me please, just a little.


FEW - megsz - néhány, sajnos kevés

There are but few boxes left in the garage.

A FEW - megsz. - néhány, szerencsére több, mint a semmi

There are a few boxes in the garage.

Warm colours like purple, red and orange, to name a few of them.


SOME - megsz.

There are some boxes in the garage.

ANY - megsz. - kérdés és tagadás

There is not any boxes in the garage.

Are there any boxes in the garage?

2012. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2012. okt. 21. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:

az utolsóhoz:

some - állító mondatokban - számlálhatóságtól függetlenül.

+ There is some milk in the fridge.

+ There are some apples on the table.

any - kérdés és tagadás - számlálhatóságtól függetlenül.

- There isn't any milk in the fridge.

? Is there any milk in the fridge?

- There aren't any apples on the table.

? Are there any apples on the table?


:)

2012. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ian Catman ***** válasza:
100%

A fentiek mind igazak.

De hadd adjak egy praktikus tanácsot, ami a nyelvtanulásra igaz (Lomb Kató 16 nyelvet beszélt folyékonyan, ő is ezt mondta).

...A gondot okozó nyelvtani problémákra tanulj meg egy egyszerű, rövid példamondatot. Mindegy mit jelent, a lényeg, hogy helyes legyen, és könnyen meg tudd jegyezni.


Mondok példát.

There were many questions about this.

...

De ne az én mondataimat vedd alapul, hanem magadnak találj ki és egyszerűen magold be. Nem lesz gondod.

Vagy gondolj arra az egyetlen szóra, hogy "everybody". Mindjárt tudni fogod, hiszen összetett szó, és a body egyes számú (test, stb.)

Figyelj oda a "few" és az "a few" különbségeire.

Képzeld magad elé, hogy amiről beszélsz, annak a sokaságnak, tömegnek a darabjait pontosan meg tudod-e számolni mértékegység nélküli számokkal, vagy kell hozzá hogy liter, stb.

A lényeg, hogy ne magyarul tanuld meg a szabályt, hanem mindenre egy példamondatot.

Én szeretem a filmeket.

Ezért pl. filmcímeket is vehetsz alapul.

"A few good men". (Magyar címe már nem tudom mi is volt, egész más, talán Becsületbeli Ügy, Jack Nicholsonnal.)

Itt a "men" többes szám. Few után.

"much ado about nothing" (bizonyos William Shakespeare, Sok hűó semmiért), mindegy, mit jelent az "ado", de valami megszámlálhatatlan sok. Hűhó.

Egyébként a beszélt nyelv egyszerűen a "lot of"-ot hasznája, illetve a "plenty of"- ot.

Az any és a some megint más. (Bár- és vala- )ki.

"Somebody is coming." Valaki jön.

"Anybody comes, send him away". (Bárki jön, küldd el.)

Tehát példamondat, de magadnak találj ki mindent. ami először eszedbe jut, az a legjobb (ha helyes).

2012. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó tanácsot adott Ian. Én a három feltételest tanultam így meg, három csontvázmondattal.


:)

2012. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!