Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná mi a...

Valaki elmagyarázná mi a különbség az egyszerű és a folyamatos jelen között angolba?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 21:39
 1/7 rémuralom ***** válasza:
46%
Konkrétan mit nem értesz belőle? Ha az alapjait, akkor ettől kímélj meg minket. Fordulj magántanárhoz, ha az iskolai tanárod nem tudja elmagyarázni, vagy mit tudom én. De hadd ne itt tanítsunk már meg angolul. Ha a lényegét érted, csak egy-egy konkrétumot nem, akkor meg ne így kérdezz, hanem konkrétan.
2012. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a használati köreit nem tudod, akkor azt 16456 helyen találod meg a neten. Ha valami konkrétat, amit nem találsz meg, akkor írd le, hogy mi az. (Privátot is írhatsz, szívesen segítek.)
2012. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy az egyszerű jelent akkor, ha valami általános igazságot állapítunk meg.

Pl, hogy XY jól beszél angolul vagy hogy Én magyar vagyok...stb

XP speaks good English. I come from Hungary.


A folyamatos jelen meg azt fejezi ki, hogy a megnevezett cselekvés a beszéd pillanatában tart.

Pl, Xy nagyon elfoglalt, ő telefonon beszél.

XY is very busy. She's speaking on the phone.


blablabla...

Tehát ezt így értem elméletbe, még is amikor gyakoroltam tegnap itthon (mivel magam tanulok angolul otthon) azt vettem észre, hogy bár értem, de minden feladatba annyi hibám volt, hogy csak na. Tehát a szövegbe nem jövök rá, hogy miért folyamatos vagy egyszerű az adott résznél.

Bocsi, ha nem jól tettem fel a kérdést, utólag beláttam, amikor már lefeküdtem, hogy talán részletesebben kellett volna. Ne haragudjatok.

2012. okt. 22. 10:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Szövegbe sokszor felkeverem. Bár kezdő vagyok még, tehát alapoktól kezdtem.
2012. okt. 22. 10:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresd a kulcsszavakat:

egyszerűben: mindig, általában, gyakran, néha, ritkán, soha stb.

folyamatosban: most, éppen most, ebben a pillanatban stb.

Tanuld meg ezeket a kulcsszavakat, és a használati köröket, és próbáld meg a feladat közben feleleveníteni és használni őket.

Nincs nagyon rá jobb megoldás, egy idő után ráérez az ember és egyre kevesebbet kell gondolkoznia rajta.

2012. okt. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rémuralom ***** válasza:
Na igen, ezen semmilyen magyarázás nem fog segíteni, hiszen nincs mit magyarázni, az elméletet érted. Gyakorolni kell, idővel menni fog. Übung macht den Meister.
2012. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2012. okt. 23. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!