Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthon autodidakta módon...

Otthon autodidakta módon meglehet tanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Manapság az internet segítségével az információk tömkelege elérhető. Arra lennék kíváncsi, hogy saját erőmből megtudok-e tanulni olyan szinten egy idegen nyelvet, hogy azzal elboldoguljak külföldön? Persze egy idő után letennék egy nyelvvizsgát belőle, de csakhogy papírom legyen róla, amúgy az a legkevesebb.

2012. okt. 27. 16:08
 1/2 A kérdező kommentje:

A kérdés akkor ötlött fel bennem amikor elkezdtem számolni. Nézzünk pár adatot: én 4. osztályos korom óta tanulok angolt (4 évet tanultam általános iskolában), 5 évet tanultam angolul a gimnáziumban(mert ez egy ilyen nyelvi kurzus volt). Most itt vagyok 2. éves egyetemista és még mindig nem beszélem perfektül a nyelvet. Csak egy sz@ros középfokú nyelvvizsgát tudtam összeszedni azt is másodszor, mert elsőre meghúztak. Én ezért az ócska magyar oktatást hibáztatom(jó jó mindig könnyebb mást hibáztatni, de akkor is.) Nézzétek meg, hogy a németek, vagy az osztrákok, vagy a franciák milyen szinten beszélnek angolul, vagy a hollandok stb.

Jó nyilván az én hibám is hiszen bármikor megtanulhattam volna angolul perfektül, de azért a magyar nyelvoktatás sem első osztályú. Itt az egyetemen ezen a szakon a tanulók felének van nyelvvizsgája, de semmit, SEMMIT nem tudnak, a többiről ne is beszéljünk.


Ti mit gondoltok?

2012. okt. 27. 16:14
 2/2 rémuralom ***** válasza:
Simán. Pláne angolul. Nézheted a kedvenc sorozatodat (vagy kereshetsz olyanokat, amelyeket még nem láttál) eredeti nyelven, angol felirattal. Mivel tanultad már a nyelvet, valamennyit tuti megértesz belőle, amit meg nem, azt kiszótárazod vagy szókártyákra kiírod és memorizálod (még jobb, ha nem külön a szót, hanem az egész mondatot megjegyzed, amelyben elhangzott). Egy hat-hét évados sorozat végére érve talán már a feliratra sem lesz szükséged.
2012. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!