Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol (felsőfok) után melyik...

Angol (felsőfok) után melyik nyelvet a "legkönnyebb" ITTHON, EGYEDÜL elsajátítani középfokú szinten? Mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Németet tanultam 10 éve gimnáziumban, érettségiztem is belőle, de ennyi, az továbbra is egy nemszeretem nyelv számomra.


A francia nagyon tetszik, de ugyanakkor beletört a bicskám, nehéznek találom itthoni tanulásra.


Mely nyelveket könnyebb itthon is megtanulni angol nyelvtudással?


2012. okt. 29. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hollad...főleg, hogy németet is tanultál.
2012. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 webnyelv ***** válasza:

Jaja, holland a legkönnyebb.

Az újlatin nyelvek sem túl nehezek angol után (francia, olasz, spanyol, portugál), bár írtad, a francia bicskatörős, azért még hasznosabb is lenne, de az olasz se kutya.


A francia amúgy nem is olyan nehéz, mert csak fele annyi igeidő van benne, mint az angolban, igeidők terén túl nagy meglepetés az angol után már nem fog érni. (Ezt kb. a többi újlatin nyelvről is el lehet mondani.) A kiejtés kicsit hasonlít is az angolhoz, sőt talán még könnyebb is...

Na jó, a kötőmód lenne egy kicsit nehéz, de egyébként nagyon hasonlít az angol és a francia nyelvtanban és szókincsben is.

2012. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A franciában nekem a kiejtés okozza a legnagyobb nehézséget.

Írásban nincs vele semmi bajom, a nyelvtannal sem. Nemrég írtam egy tesztet hivatalosan, amin volt nyelvtani teszt, szövegértés, levél... 90% lett A2-es szinten.


A magnóhallgatás az, amibe beletörik a bicskám.


Egyébként teljesen egyedül tanulom itthon. És ezek ellenére is még mindig nagyon tetszik maga a nyelv és a kultúra is érdekel, továbbá tudom, hogy az egyik hasznos nyelv az EU-ban.



Lehet, a szóbeli szövegértésre nem kellene "rágörcsölnöm", és csak tovább folytassam akkor a franciát? Mert arról tudom, hogy érdekel.

2012. okt. 29. 11:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Fríz, az áll legközelebb az angolhoz.
2012. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 webnyelv ***** válasza:
3. A francia beszédet elég nehéz megérteni szerintem is. 4 évet tanultam franciát, kb. középfokig jutottam, de sokszor alig értek valamit az anyanyelvi beszélők szövegéből.
2012. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Webnyelv!


Köszi a választ!

Akkor ha "csak" a szóbeli értés miatt adnám fel, mert minden más jól megy az adott szinten, akkor mégis folytassam a franciát? Mert az ennek ellenére is érdekel.

2012. okt. 30. 18:58
 7/12 webnyelv ***** válasza:

6. Igen, folytasd! Hallgass hanganyagot közben gyakran, a tankönyv CD-jét, meg mindent!

Szerintem az angol kiejtéshez is nagyon nehéz hozzászokni, de nem lehetetlen. Talán vicces, a nagyon gyorsnak tartott olaszból értettem már akkor is nagyon sokat, amikor alig tudtam valamit olaszul.

Az angol és a francia beszédhangok sokkal jobban eltérnek a magyartól, mint pl. az olasz vagy akár a német.

Még nagyon régen azért nem sikerült az angol középfokú szóbelim, mert bár mindenre sok pontot kaptam, a laborra kb. 1 pontot kaptam összesen, így 1-2 ponton múlott az egész, pedig órákon is hallgattunk hanganyagot és azt hittem, megy már, de mégse. Kell idő, mire hozzászokik az ember az angol vagy a francia kiejtéshez.


Érdemes hallgatni franciául híreket meg mindenfélét! Pl. itt hallgasd meg naponta akár a híreket, a bal oldali képre kell kattintani, utána megjelenik a videó, a videó alatt pedig nagyjából le van írva a szöveg, amit mondanak:

[link]

A szövegek kicsit nehezek, nem baj, ha nem értesz mindent, de a hallás utáni értés gyakorlásához jó.

2012. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 webnyelv ***** válasza:
Az Euronews oldalon aztán átállíthatod a nyelvet angolra, és angolul is meghallgathatod az adott hírt, szinten tartás végett. :D
2012. okt. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Webnyelv!


Köszi szépen a linket és a tanácsot is!!!

Csak így oda fogok szerintem jutni, hogy a szókincs, nyelvtan meglesz középfokon, de a szóbeli szövegértésem meg egy fokkal lentebb...

Egyszerűen "nem áll rá a fülem". De ha már nagyon sokat hallgatok francia szöveget, mindennap, megértés erőltetése nélkül, akkor mégis egyre jobban fogom érteni azt is?

2012. okt. 31. 10:06
 10/12 webnyelv ***** válasza:

"Egyszerűen "nem áll rá a fülem". De ha már nagyon sokat hallgatok francia szöveget, mindennap, megértés erőltetése nélkül, akkor mégis egyre jobban fogom érteni azt is?"


Szerintem igen!

Bár azért érdekelne mások véleménye is erről, én a franciában nem fordítottam sok időt erre, mert aztán más nyelvekkel kezdtem foglalkozni.


Az elmúlt évek érettségi feladatai fent vannak a neten a hallás utáni értéssel együtt, ezeket is érdemes hallgatni, akár a hozzá tartozó feladatokat megoldani, vagy pedig csak a szöveget hallgatni. Ha jól emlékszem, megvannak leírva is a szövegek a megoldókulcsban.

[link]


MP3 lejátszóra vegyél fel francia szövegeket, pl. a tankönyv CD-jének az anyagát és útközben hallgasd!


Vannak franciául beszélő filmek, francia felirattal, az a nem semmi, kétszer olyan hosszú a szöveg, mint amit kimondanak. Sokszor ezért le is van kicsit rövidítve az írott szöveg.

2012. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!