Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 éves vagyok most vagyok...

14 éves vagyok most vagyok ugyebár gimnázium választás ellőt a fő kérdésem hogy mi a véleményetek a francia nyelvről?

Figyelt kérdés
.Tehát aki tanult francia nyelvet az mit tudott vele kezdeni? Pécsi vagyok. Leőweybe mennék 5 éves képzés első évben szinte csak francia lenne.Viszont van még az angol nyelv amiből nem vagyok annyira mert nincs meg a szint az iskolába de azt hiszem érdekelne. De ott ugye nem biztos hogy felvesznek mert abból is kell felvételezni és 18 embert vesznek fel és 120 voltak nyilt napon. Mit egyek?

2012. nov. 4. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Mit egyél? Először is sok sárgarépát, attól jobb lesz a helyesírásod, és ha majd tudsz magyarul, akkor kezdhetsz franciául is tanulni.
2012. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik a francia,második nyelvemnek azt választottam.Amúgy kilencedikes vagyok.Az elején kicsit nehézne tűnt,de szerintem bele lehet rázódni.

Az angol helyenként segít a hasonló szavak miatt,szóval az angol max.előny lehet.

Szerintem nagyon szép nyelv,arról nem is beszélve hogy hasznos is,szerintem ha Európát nézzük,akkor van olyan hasznos mint az angol.

Én csak most tanulom de ha jól megtanulod a franciát,akkor mindenképp csak előnyt jelent később,habár ez az angolra,németre is igaz meg más nyelvekre is.


Az angolt meg úgy érted hogy az is ugyanilyen tagozaton lenne?Mindenesetre,azért angolból se ártana valamilyen szintű tudás és nyelvvizsga szerintem,de a francia mellett vagyok:D

habár az angol tagozat mellett az szólna,ha tagozatról lenne szó,hogy akkor meg az eddig tudásod erősödne meg,ami meg az említett színvonal miatt nem volt valami jó,gondolom.Nem sértésnek szánom.De azt is teheted,hogy ha a franciát választod,akkor (ha anyagilag megengedheti a családod)mehetsz angolból különórára hogy az is feljlődjön valamennyire.


Összességében véve a francia egy hasznos,szép nyelv,meg maga a lehetőség is remek szerintem,hogy egy gimiben nemcsak angol meg német-tagozat van,hanem más nyelv is,mondjuk tényleg ezek tűnnek a legfontosabbnak.

2012. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek köszi szeretem a sárgarépát eszek is naponta ezen csak röhögni tudok és elírás volt a mit egyek :D de jól kijött köszi jóvá tetted a napom. Ami a helyesírásomat illeti a gép semmit nem huzott alá és nem érdekelsz, különben sem jó a billengyűzet sötét volt hiányoznak a betűk mert lekoptak. Tehát csőő. A másodiknak meg köszönöm az ÉRTELMES választ. Meggondolom azért adtál egy biztos támaszt. Köszi :)
2012. nov. 5. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
sötét volt és lekoptak a betűk :D :D :D
2012. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jolvanna a sötétben kopnak a betűk nem tudtad?!?! :D
2012. nov. 5. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!