Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMET! Átfutnátok ezt a rövid...

NÉMET! Átfutnátok ezt a rövid e-mail-emet? Helyes így? Minden komment zöld mancsot kap!

Figyelt kérdés

Liebe Ramona, Liebe Szilvi,


Ja, ich hoffe auch dass mein Deutch besser und besser wird und wir können bald in Wien nur in Deutch sprechen.


Leider kann ich nicht mein Deutch hier in Békéscsaba benutzen aber ich lerne immer neue Wörter. Ich verstehe viel aber das ist schwer für mich die Sätze zu bauen. Jetzt ist mein Italienisch besser: Ich schreibe nur italienischen E-Mails wenn ich mit meine Italienischen oder schweizerischen Kollegen kommunizieren muss. Ich habe auch viele italienische Anrufe.


Jedenfalls: Ich muss bald euch besuchen denn ich will mehr Deutch lernen und möchte meine schönste österreichische Kolleginnen sehen! (Jetzt habe ich etwa 3.300 deutsche Wörter. Ich habe ein Wörterbuch jedes Jahr. Mein aktuelles Wörterbuch ist ein Geschenk für dich und Szilvi!)


Mit freundlichen Grüßen,


Peti



2012. dec. 13. 23:34
 1/7 anonim válasza:
Nos nem egészen jó. Először is ...wir können bald in Wien nur AUF Deutsch sprechen.Az Italienisc se nagyon eccik de azt nem tudom hogy van a másik még hogy a Jedenfalls után azt hogy Ich muss bald euch besuchen talán jövőidőbe kéne rakni.A zárójelben lévő mondatokat meg egyáltalán nem értem most van 3.300 német szavam.Minden évben van egy szótáram? és az utolsó mondat hogy a mostani szótáram egy ajándék neked és Szilvinek (ez nem von akart lenni hogy tőlük?) tényleg nem értem :D bocs, ennyit tudtam segíteni
2012. dec. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Zöld mancs ment! Köszönöm!


Jelenleg 3.300 szó a német szókincsem, amit egy Excel-ben vezetek. Minden évben egy új Excelt nyitok az új szavaknak. a 2012-es file-t (szótárat) küldöm ajándékba a lányoknak.


sokat segítettél, köszi!

2012. dec. 14. 00:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Én csak keveset értek a némethez, most tanulom, de azt látom, hogy a megszólítás nem jó.

Magyarul úgy írjuk a megszólítást:

Kedves Szilvi és kedves Ramóna!

Ami miatt írtam, a megszólítás végére nem vesszőt teszünk, hanem felkiáltójelet.

2012. dec. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Liebe Ramona und Silvia!


Ja, ich hoffe auch, dass mein deutsch immer besser wird und wir können bald in Wien nun auf Deutsch sprechen.


Leider kann ich hier in Békéscsaba die deutsche Sprache benutzen, aber ich lerne immer neue Wörter. Ich verstehe vieles aber es fällt mir schwer die Sätze zu bauen. Jetzt ist mein italienisch besser: Ich schreibe nur italienische E-Mails wenn ich mit meine italienischen oder schweizerischen Kollegen kommunizieren muss. Ich habe auch viele Anrufe aus Italien.


Jedenfalls muss ich euch bald besuchen, denn ich will mehr deutsch lernen und möchte meine schönsten österreichischen Kolleginnen sehen! (Jetzt habe ich etwa 3.300 deutsche Wörter. Ich habe mir jedes Jahr ein neues Wörterbuch angelegt. Mein aktuelles Wörterbuch ist ein Geschenk für dich und Silvia!)


Mit freundlichen Grüßen,


Peter

2012. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Leider kann ich hier in Békéscsaba die deutsche Sprache nicht benutzen, aber ich lerne immer neue Wörter dazu.
2012. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget mindenkinek! Mentek a Zöld Mancsok!


(Kemény ez a német! :( )

2012. dec. 16. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kemény....:) Csak elöször meg kell tanulni...:))
2012. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!