Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a francia,...

Mi a véleményetek a francia, német, szlovák nyelvről? L/16

Figyelt kérdés
csak kíváncsiságból kérdezem,mert szerintem a francia,német nagyon széép,vannak német rokonaim is,de a szlovák szerintem bűnronda,pedig Szlovákiában lakom -.- ti mit gondoltok róla ?

2012. dec. 27. 03:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Válaszolhatok egy történettel? A szereplője egy ismert színésznőnk, csak a neve nem jut eszembe.

Egy tengeri hajóutazáson vett részt. Az esti show-műsorban egy ízléstelenül előadott nyelv paródia volt az egyik attrakció. Az előadó kommentálta is a kifigurázott nyelveket. A magyarra azt mondta, primitív, mekegő-ugató.

A művésznő engedélyt kért rá, hogy néhány szót szólhasson. Megkapta.

Elmondta, hogy ő magyar, s szeretne egy verset elmondani az anyanyelvén. Kosztolányi Dezső Ilona című költeményét adta elő. Nagyon-nagyon megtapsolták, s aznap már nem lehetett látni a „művész urat”.


A fentiekben benne a válaszom.

2012. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül franciát és németet tanulok, szerintem mindkettő gyönyörű. Szlovákot még nem hallottam.
2012. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 webnyelv ***** válasza:
83%

Szerintem inkább vicces a szlovák nyelv hangzása magyar fül számára. Gyerekkoromban néha azért néztem a szlovák televíziót, hogy jókat nevessek a nyelv hangzásán. Pl. a "nyiváci" szó hangzása a családban is sokáig nevetség tárgya volt.

A franciát és a németet volt időszakom, amikor nem tartottam szép hangzásúnak. Attól is függ, ki beszéli. De pl. tévéreklámokban a német nyelv hangzása nagyon tetszik. A németnek szerintem van egy rejtett szépsége, amit csak később vesz észre az ember.

Viszont van a Citroën reklám a rádióban, annak a végén megszólal egy nő franciául, na az szerintem nagyon ronda, olyan, mintha valaki odaröfögne. De máshol meg szépen hangzik.

2012. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:DD az nem "nyiváci" hanem "gyiváci" és ugy kell írni,hogy diváci :D
2012. dec. 27. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Német rokonaim nekem is vannak, de a nyelvet nem tanulom. Viszont hallani azért szoktam, szerintem őszintén szólva gusztustalan (mármint a kiejtése/hangzása).

A szlovák szintén nem tetszik, nem mondanám, hogy nagyon ronda, inkább olyan "gagyi" (vagy talán még viccesnek is lehetne mondani). Elég h*lyén hangzik.

A francia viszont csodálatos szerintem. Nekem nagyon tetszik, gyönyörű és dallamos nyelv. :)

2012. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Franciául tanulok, rá lehet érezni és kellemes a hangzása.

A német számomra nem szép nyelv, meg engem idegesít, hogy minden főnevet nagy betűvel írnak. Ha hallom, hogy németül beszélnek, nekem mindig Hitler és Himler jut eszembe.

Szlovákot még nem sűrűn hallottam, de alapból nem kedvelem a szláv nyelveket. Egyik osztálytársam szerb, hát ki tudnám vágni az üvöltözésével együtt...

2012. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Franciául keveset tudok, de a hangzása nagyon tetszik, szerintem gyönyörű. Először a Rómeó és Júliát nézve hallottam a franciát, és beleszerettem. Jelenleg tanulom a nyelvet, de még nagyon az elején járok.

A kedvenc nyelvem a német, valami megfogott benne, pedig nem találom túl szépnek. A németen belül a bajor kiejtést szeretem nagyon. Kissé érthetetlen, talán ez az ami tetszik benne. Az észak-németországi és a bajor ismerősöm nem érti meg egymást, pedig egy nyelvet beszélnek :D Németül egyébként perfektül tudok már.

A szlovákról nem tudok sokat, de hasonlít a csehhez. A cseh nyelv pedig szintén tetszik. Nem a szépsége miatt, az túlzás, hogy szép, de valami mégis tetszik benne. Kicsit tényleg vicces a kiejtése, de nem emiatt kedvelem. Egyébként elkezdtem kb. 1 éve csehül tanulni, de idő hiányába most kicsit félretettem.

(Egyébként ezen a 3 nyelven kívül még a spanyol az, ami tetszik. Az is inkább a kiejtése miatt.)

2012. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
15:51 "Ha hallom, hogy németül beszélnek, nekem mindig Hitler és Himler jut eszembe. " Pff, nekem meg a franciáról Trianon jut eszembe.. Az jobb?
2012. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
A németet szeretem, beszélem is. A szlovák tetszik, ahogy a többi szláv nyelv is. A franciát viszont utálom. Külföldön tanulok és itt a koleszban a franciákkal rengeteg baj van, engem valamiért különösen utálnak. Szóval ezek után nem bírom szépnek tartani, sajnálom. :(
2012. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszii a válaszokat :D
2012. dec. 28. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!